Zaatakowali szczepionkobus w Gdyni. "Jesteście zabójcami"

2021-08-02 8:12
Zaatakowali szczepionkobus w Gdyni. Jesteście zabójcami
Autor: gdynia.pl Zaatakowali szczepionkobus w Gdyni. "Jesteście zabójcami"

Szokujące wydarzenia na bulwarze w Gdyni. Grupa antyszczepinkowców zaatakował szczepionkobus. Otoczyli oni pojazd i zaczęli wykrzykiwać różnego rodzaju hasła. Na miejsce przyjechała policja, która poinformowała, że wystosowano już 15 wniosków o ukaranie sprawców.

Mamy coraz więcej przypadków, kiedy to dochodzi do różnego rodzaju ataków związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19. Od lipca po gdyńskich ulicach jeździ szczepionkobus. Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer. W szczepionkobusie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja i umawianie wizyty. Wystarczy wybrać dogodny dla nas termin i lokalizację, a następnie udać się do punktu szczepień plenerowych. W sobotę (31 sierpnia) doszło do niebezpiecznej sytuacji. Bus stał na jednym z bulwarów, gdzie doszło do akcesów. - Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją - powiedziała PAP rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz. Dodała, że akcja antyszczepionkowców musiała być wcześniej przygotowana.

CZYTAJ: Gdynia: Szczepibus pomaga walczyć z COVID-19. "Zainteresowanie rośnie"

Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powiedział PAP w niedzielę, że policja skieruje do sądu 15 wniosków o ukaranie w związku z nielegalnym zgromadzeniem wobec antyszczepionkowców, którzy w sobotę protestowali przed szczepionkobusem stojącym na gdyńskim bulwarze. - O nielegalnym zgromadzeniu wiedzieliśmy dwa dni wcześniej. Funkcjonariusze cały czas zabezpieczali teren, gdzie stał szczepiokobus - dodał Sienkiewicz.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE