Gdynia: Szczepibus pomaga walczyć z COVID-19. "Zainteresowanie rośnie"

2021-07-27 18:45
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Już ponad 200 osób skorzystało ze szczepienia przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie, tzw. szczepibusie. Pojazd każdego dnia odwiedza inną dzielnicę Gdyni. Jak informuje magistrat, chętni mogą otrzymać zastrzyk w szczepibusie bez wcześniejszego umawiania się.

Szczepibus od kilku dni przemierza ulice Gdyni. Punkt szczepień plenerowych rozpoczął działalność w ubiegły piątek. Do wtorku skorzystało z niego dokładnie 236 osób. Autobus stacjonował w dzielnicach Chwarzno-Wiczlino, Obłuże i Cisowa. - Szczepibus cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W tym tygodniu odwiedzi Orłowo, Witomino, Dąbrowę i Śródmieście. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji się zaszczepić, do skorzystania z tej możliwości - powiedział wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz, cytowany w komunikacie prasowym. Szczepienia w autobusie wykonywane są bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy wybrać dogodny termin i lokalizację. Do wyboru są preparaty firm Johnson & Johnson oraz Pfizer. Na miejscu obecna jest kadra medyczna, która zajmuje się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami.Każdego dnia pojazd zatrzymuje się w innym punkcie. Harmonogram postoju w poszczególnych dzielnicach można znaleźć na oficjalnym portalu miasta.

Z raportu opublikowanego dziś rano wynika, że na Pomorzu zastrzyk przeciw COVID-19 przyjęto już w sumie 2 miliony 220 tysięcy 987 razy. W pełni zaszczepionych jest przeszło 1,039 miliona mieszkańców regionu.

Koronawirus raport 26.07.2021
Autor: SE
Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE