Zakopali żywcem biznesmena z Pomorza. Dwie osoby skazane na dożywocie!

2019-04-08 20:45 Redakcja ESKA INFO
Taśma policyjna
Autor: Materiały Policji [ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE] Leszno: Ludzkie zwłoki w pustostanie! Jak zginął 51-latek?

- Dwie osoby zostały skazane na dożywotnie więzienie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 57-letniego Zbigniewa O. - poinformowała w poniedziałek Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W sierpniu 2014 roku biznesmen z Trąbek Wielkich został uprowadzony i zakopany żywcem.

Nieprawomocny wyrok w głośnej sprawie morderstwa wydał dziś Sąd Okręgowy w Gdańsku. Akt oskarżenia prokuratura skierowała już w grudniu 2016 roku.

- Michał S. oraz Krzysztof M. pozbawili pokrzywdzonego wolności. Wywieźli do miejscowości Postołowo, gdzie pokrzywdzony był bity. Następnie nieprzytomnego złożyli do przygotowanego wcześniej dołu. Michał S. zakopał ofiarę żywcem - wynika z ustaleń śledczych. Zbigniew O. zmarł w wyniku uduszenia. Miejsce ukrycia jego zwłok jeden ze sprawców wskazał w grudniu 2015 roku.

- Michałowi S. aktem oskarżenia zarzucono również popełnienie innych przestępstw, w tym umożliwienie kolejnemu oskarżonemu, Andrzejowi K. przywłaszczenie praw majątkowych w postaci prawa własności nieruchomości o wartości ponad 900 tysięcy złotych. Nieruchomość ta należała do zamordowanego mężczyzny - poinformowała Grażyna Wawryniuk. - Michał S. zorganizował transakcję polegającą na zawarciu w formie aktu notarialnego umowy pożyczki w kwocie ponad 400 tysięcy złotych, a faktycznie wypłaconej w kwocie 220 tysięcy złotych. Jej zabezpieczeniem była nieruchomość. Nakłonił również trzy inne osoby do udziału w tym procederze. Jedna z tych osób podrobiła dowód osobisty właściciela nieruchomości, a kolejna, posługując się tym dokumentem, podała się za właściciela nieruchomości i zawarła z Andrzejem  K. umowę - ustaliła prokuratura.

Andrzejowi K. zarzucono przywłaszczenia prawa majątkowego dwóch osób. W więzieniu spędzi 2 lata i 10 miesięcy. Zapłaci też grzywnę za popełnione przestępstwa.

Oskarżeni Michał S. i Krzysztof M. zostali natomiast skazani na dożywotnie pozbawienie wolności. Sąd orzekł również zadośćuczynienie w kwocie 100 tysięcy złotych na rzecz członka rodziny ofiary od morderców.

Zobacz także: O krok od tragedii w Pomorskiem! Staranował barierki i wjechał na chodnik [ZOBACZ WIDEO]

Kolejne dwie zamieszane w sprawę osoby zostały skazane na bezwzględne kary pozbawienia wolności w wymiarach 1,5 roku i 2 lat. Trzeci mężczyzna usłyszał wyrok roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 5 lat.

ZOBACZ WIDEO:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE