Znamy ostateczną kwotę! Puszka prezydenta Pawła Adamowicza zapełniona! [WYNIKI ZBIÓRKI]

2019-01-23 2:15 Redakcja ESKA INFO
Zbiórka przerosła oczekiwania!
Autor: ESKA / Paweł Adamowicz / Patrycja Krzymińska Zbiórka przerosła oczekiwania!

Facebook ledwo nadążał, a w tysiącach polskich domów przez cały wieczór odświeżano stronę zbiórki. Użytkownicy w błyskawicznym tempie zapełniali ostatnią puszkę zamordowanego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz aktywnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po jego tragicznej śmierci Polacy jeszcze bardziej zaangażowali się w pomoc fundacji. Do północy w akcji "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" wzięły udział ponad 264 tysiące darczyńców. Zebrano 15 milionów 990 tysięcy 582 złote!

Internetowa zbiórka przerosła wszelkie oczekiwania! Co na to organizatorka? ZOBACZ WIDEO:


Ile pieniędzy pomieściła puszka Pawła Adamowicza? [OSTATECZNY WYNIK ZBIÓRKI, RELACJA NA ŻYWO]

Strona jest aktualizowana. Wymaga odświeżania.

Aktualizacja (godzina 01:15): Dokładnie 15 milionów 990 tysięcy 582 złote! 264 tysiące 508 osób wpłacających! Prawdopodobnie nic już się nie zmieni. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej powalającej kwoty. Dziękujemy za śledzenie naszej nocnej relacji. W materiale wideo w górnej części artykułu znajdziesz wywiad z Patrycją Krzymińską, organizatorką akcji. Zachęcamy do polubienia strony ESKA INFO Trójmiasto na Facebooku, gdzie publikujemy najważniejsze informacje z regionu.

Aktualizacja (godzina 00:35): Na liczniku 15 milionów 990 tysięcy 041 złotych!

Aktualizacja (godzina 00:20): Kwota może jeszcze minimalnie wzrosnąć, gdyż są księgowane ostatnie wpłaty.

Aktualizacja (godzina 00:10): KONIEC! 15 milionów 983 tysiące 879 złotych! Ponad 264 tysiące darczyńców! Wielkie brawa!

​Aktualizacja (godzina 00:01): Do północy... 263 tysiące darczyńców! 15 mln 940 tys. złotych! Co ciekawe, pieniądze da się jeszcze wpłacać. System nie zablokował tej możliwości.

Aktualizacja (godzina 23:52): Tylko 8 minut do północy. Na koncie jest teraz 15 mln 658 tys. złotych. Liczba darczyńców przekroczyła właśnie 260 tysięcy.

Aktualizacja (godzina 23:42): Już 15 mln 420 tys. na koncie! Zostało 18 minut!

Aktualizacja (godzina 23:25): To nie żart! Mamy 15 milionów! Już ponad 250 tysięcy darczyńców! Zostały ostatnie minuty. Ile będzie do północy?

Aktualizacja (godzina 22:50): Już 14 milionów złotych na koncie! Nieco zwolniliśmy tempo, ale o jakim zwolnieniu mowa, gdy milion przybywa w zaledwie 33 minuty... Aktualna kwota to sprawka 234 tysięcy wpłacających.

Aktualizacja (godzina 22:17): Jest 13 milionów złotych! Każdy kolejny milion dochodzi szybciej. W sumie 217 tysięcy darczyńców. Do północy jeszcze 103 minuty!

Aktualizacja (godzina 21:47): Niewiarygodne... Już 12 milionów! Na tę kwotę zrzuciło się około 200 tysięcy darczyńców!

Aktualizacja (godzina 21:12): Pękła kolejna granica! Na koncie zbiórki jest ponad 11 milionów złotych.

Aktualizacja (godzina 20:33): Jest już ponad 10 milionów złotych!

Aktualizacja (godzina 20:30): Kwota zbliża się do 10 milionów złotych. W tym artykule do północy będziemy relacjonować internetową akcję dla WOŚP.

Zapełnić puszkę prezydenta! Skąd wziął się ten pomysł?

Zbiórkę na portalu Facebook założyła Patrycja Krzymińska. - Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek, zarówno mały, jak i duży, będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie - pisze inicjatorka przedsięwzięcia.

Zobacz także: "The Sound of Silence" na żywo w Gdańsku? "Chcemy zaprosić zespół Disturbed"

- Pomysł powstał w dniu śmierci pana prezydenta, kiedy w mediach pojawiła się jego radość z ostatniej puszki, że udało mu się pobić prywatny rekord. Pomyślałam wtedy, że chcę mu coś do tej puszki dorzucić. Utworzyłam zbiórkę na Facebooku z założeniem uzbierania tysiąca złotych wśród znajomych. Oni puścili to dalej w świat... no i poszło - mówiła Patrycja Krzymińska w rozmowie z naszą reporterką. Cały materiał znajdziesz u góry artykułu.

WOŚP, Patrycja i internauci zbierają dla Gdańska!

- Paweł, to jest Twoje rozliczenie. Sam mówiłeś, że nigdy nie miałeś tak mistrzowskiego rozliczenia. Do tego dojdzie jeszcze zbiórka Patrycji! Umawiamy się, że działa ona do jutra, do końca dnia - powiedział Jerzy Owsiak w poniedziałek (21 stycznia) na konferencji prasowej. Pieniądze z internetowej zbiórki zostaną przekazane na:

- sprzęt dla Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku,
- sprzęt medyczny dla Gdańska, m.in. karetkę noworodkową.

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Adamowicza. Wzruszające przemowy żony i córki prezydenta. Mocne słowa ojca Wiśniewskiego [WIDEO]

- Kwota ta, zgodnie z życzeniem Patrycji, zostanie dopisana do rozliczenia prezydenta Pawła Adamowicza - podaje WOŚP.

Internauci zapełnili ostatnią puszkę Pawła Adamowicza

Celem było zebranie tysiąca złotych. Hojność internautów przerosła jednak najśmielsze oczekiwania założycielki zbiórki. Do godziny 23:25 wpłacili oni 15 milionów złotych, a do północy wynik ten udało się jeszcze znacznie poprawić.

Prezydent Paweł Adamowicz - wolontariusz WOŚP

Przypomnijmy, że w dniu ataku nożownika Paweł Adamowicz zebrał dla WOŚP ponad 5 tysięcy złotych. Po śmierci prezydenta trudną decyzję podjął Jerzy Owsiak (więcej w artykule Paweł Adamowicz nie żyje. Jerzy Owsiak rezygnuje z szefowania fundacji WOŚP). Po pogrzebie, odpowiadając na liczne apele, postanowił jednak pozostać na stanowisku prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (więcej w artykule Jerzy Owsiak powraca! Film WOŚP po pogrzebie Pawła Adamowicza).

Zobacz także: Gdańsk: Aleja Pawła Adamowicza zamiast alei Zwycięstwa? Jest wniosek o zmianę nazwy ulicy

Zbiórkę pod hasłem "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" znajdziesz TUTAJ.

JERZY OWSIAK POWRACA! ZOBACZ WIDEO: