Pilna akcja!

Groza w Raszynie. Koparka rozpruła rurę z gazem. Ewakuacja mieszkańców

2023-01-09 12:59

Wielka ewakuacja w Raszynie, koparka uszkodziła rurę z gazem! Do groźnej sytuacji doszło w poniedziałek (9 stycznia). Na miejscu pracowały służby, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia i walczyły ze skutkami awarii. Mieszkańcy pobliskiego domu przeżyli prawdziwy dreszczowiec. Musieli zostać ewakuowani.

Groza w Raszynie. Spod ziemi buchnął gaz, mieszkańcy musieli uciekać

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy domu jednorodzinnego przy ul. Krakowskiej w Raszynie. Przed południem koparka pracująca w pobliżu rozpruła gazociąg! Spod ziemi buchnął łatwopalny gaz. Na miejsce natychmiast ruszyli zawiadomieni strażacy. - Nasze działania polegały na zaciśnięciu rozszczelnionego gazociągu – powiedział o godzinie 12:30 mł. bryg. Karol Kroć ze straży pożarnej w Pruszkowie. Strażakom udało się opanować groźny wyciek, a jej dalsze skutki usuwało pogotowie gazowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, a mieszkańcy wrócili bezpiecznie do swojego domu.

Do podobnej sytuacji doszło w marcu 2022 r. w Nasielsku. Koparka prowadząca prace ziemne nagle rozryła swoją ogromną łyżką gazociąg! Z uszkodzonej rury zaczęły się wydobywać wielkie ilości łatwopalnego gazu. Przerażeni budowlańcy wezwali pomoc. Na miejsce natychmiast ruszyła straż pożarna i pogotowie gazowe. Na miejscu zjawili się też pracownicy gazowni. Technicy natychmiast zakręcili zawór z gazem. - Wspólnymi siłami zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. Do rozerwania rury z gazem doszło na zewnątrz, między innymi dzięki temu nie doszło do wybuchu – przekazał mł. kpt. Paweł Plagowski ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim

Sonda
Czy znasz lub znałeś kogoś, kto ucierpiał w wybuchu gazu?
Nasi Partnerzy polecają