Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2023 roku? Gigantyczna kwota zebrana podczas 31. Finału WOŚP

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2023 roku? Gigantyczna kwota zebrana podczas 31. Finału WOŚP

Aktualizacja!

Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2023 roku? Gigantyczna kwota zebrana podczas 31. Finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 30 lat! 29 stycznia 2023 roku to dzień, w którym odbywa się 31. finał WOŚP. W tym roku zbierane są środki na walkę z sepsą. Ile w tym roku uda się zebrać pieniędzy? Czy wzorem lat ubiegłych padnie kolejny rekord? Kwota rośnie z godziny na godzinę i jest już naprawdę imponująca!

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas 31. finału WOŚP będą zbierane środki na zakup nowoczesnego sprzętu do walki z sepsą, czyli zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie, które często doprowadzają do śmierci. Celem tegorocznego finału WOŚP jest wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się nie tylko w Polsce, ale również w różnych miejscach na całym świecie. Największy sztab WOŚP poza granicami Polski znajduje się w Chicago w USA.

Ile zebrała WOŚP w 2023 roku?

Już w niedzielny poranek 29 stycznia 2023 r., czyli w dniu 31. finału WOŚP, na koncie fundacji znalazły się już prawie 55 milionów złotych. A to dopiero początek. "Orkiestrowy" licznik przyspiesza z godziny na godzinę, ponieważ na ulice miast, miasteczek i wsi wyruszy ponad 120 tysięcy wolontariuszy, a podczas licznych wydarzeń związanych z WOŚP odbywać się będą licytacje najróżniejszych przedmiotów, z których dochód trafi na konto fundacji. Przed godziną 16 na liczniku fundacji było już blisko 59 milionów! Kwota rośnie z godziny na godzinę i jest już naprawdę imponująca.

Tuż przed 17 licznik fundacji wskazywał już 63,5 miliona złotych. W ciągu godziny wpłynęła więc kwota aż 4,5 miliona złotych!

Informacje o kwocie zebranej podczas 31. finału WOŚP będziemy podawać na bieżąco w tym artykule.

31. finał WOŚP - czy będzie kolejny rekord?

Rok temu, 30. finał WOŚP zakończył się zebraniem na koncie fundacji 136 282 325 zł. To jednak nie był koniec. Ostateczny wynik zbiórki ogłoszono dopiero dwa miesiące później, po podsumowaniu wszystkich zbiórek. Ostateczny wynik akcji, która dedykowana była dziecięcej okulistyce, wyniósł 224 376 706,35 zł, czyli ponad 13,5 miliona złotych więcej niż rok wcześniej. Był to kolejny rekord w historii WOŚP. Czy podobnie będzie w tym roku? Przekonamy się dopiero w marcu.

31. finał WOŚP - światełko do nieba

Już ponad 100 milionów znajduje się na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki na walkę z sepsą. WOŚP 2023 to internetowe aukcje, koncerty, pikniki, wydarzenia sportowe, eSkarbonki i oczywiście "Światełko do Nieba", które tradycyjnie zostało wysłane o godzinie 20. Prawie 120 wolontariuszy kwestuje razem z WOŚP pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Tuż przed Światełkiem do Nieba licznik WOŚP pokazywał ponad 91 milionów złotych. Ta kwota się jednak szybko zmieniła. Teraz deklarowana kwota to 100 354 654 zł.

Sonda
Czy wesprzesz zbiórkę WOŚP 2023?
Oni NIE DAJĄ Owsiakowi! Niech SPIER ****! Polacy pokłócili się o WOŚP! | Komentery