Jechał fiatem ulicami Gostynina. Był nieletni i pod wpływem alkoholu

i

Autor: policja.pl Jechał fiatem ulicami Gostynina. Był nieletni i pod wpływem alkoholu

Miał zaledwie 15 lat!

Jechał fiatem ulicami Gostynina. Był nieletni i pod wpływem alkoholu

2023-01-24 8:02

Pewien młodzieniec narobił sobie niemałych problemów. 15-letni mieszkaniec Gostynina wybrał się na przejażdżkę fiatem po mieście. Nie dość, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, to jeszcze odwagi do działania dodawał mu wypity wcześniej alkohol. Przygodę nastolatka zakończyli policjanci z drogówki, którzy zatrzymali go do kontroli.

15-latek za kierownicą fiata

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (20 stycznia) około godz. 20. Policjanci z gostynińskiej komendy patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli kierującego fiatem, którego wygląd wskazywał, że jest osobą niepełnoletnią. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. - Kierującym był 15-letni mieszkaniec Gostynina - przekazał mł. asp. Paweł Klimek z gostynińskiej policji.

Podczas kontroli mundurowi wyczuli od 15-latka woń alkoholu. I w tym przypadku się nie pomylili. - Badanie alkomatem wykazało, że nastolatek miał w organizmie prawie pół promila – wyjaśnił mł. asp. Paweł Klimek.

Nastolatek narobił sobie problemów

Nierozsądnym zachowaniem mody człowiek sprowadził na siebie niemałe kłopoty. Policjanci z Gostynina szczegółowo będą wyjaśniali wszystkie okoliczności związane z kierowaniem auta przez nietrzeźwego 15-latka. - Nastolatkiem, który kierował fiatem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu zajmie się sąd rodzinny - przekazał mł. asp. Paweł Klimek.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się kiedyś prowadzić auto po alkoholu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki