Nowe informacje

Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Będzie sekcja zwłok szóstej ofiary

2023-07-20 12:31

Wzrósł bilans ofiar poniedziałkowej (17 lipca) katastrofy lotniczej w Chrcynnie w pow. nowodworskim. Lekarzom ze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie nie udało się uratować życia ciężko rannego Artura. Mężczyzna zmarł w środę wieczorem (19 lipca). Prokuratura planuje przeprowadzić sekcję zwłok zmarłego.

Katastrofa lotnicza w Chrcynnie. Nie żyje 6 osób

Poniedziałkowa katastrofa samolotu w Chrcynnie wstrząsnęła Polską. W tragicznym wypadku zginęło 5 osób, a 8 zostało rannych. Wszystkie ofiary były związane z lotnictwem i społecznością Aeroklubu Warszawskiego.

Niestety, w środę wieczorem (19 lipca) dotarła do nas smutna wiadomość. W Szpitalu Bródnowskim w Warszawie zmarł instruktor spadochronowy Artur Z. Wcześniej prowadzona była zbiórka krwi na pomoc ciężko rannemu mężczyźnie.

Oprócz Artura życie w katastrofie stracili również mistrzyni polski w spadochroniarstwie, kapitan samolotów pasażerskich PLL LOT, student Wojskowej Akademii Technicznej, naukowiec z Białegostoku i żołnierz Sił Zbrojnych RP.

Sekcje zwłok ofiar katastrofy w Chrcynnie

Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok czterech osób, które zginęły w katastrofie. Sekcja zwłok piątej ofiary - pilota - która odbyła się we wtorek (18 lipca), wykazała, że przyczyną jego śmierci był uraz głowy oraz stłuczenie płuc.

Prokuratura planuje również przeprowadzenie sekcji zwłok szóstej ofiary katastrofy - mężczyzny, który zmarł w środę w szpitalu. - Trwają ustalenia w tym zakresie, gdzie i kiedy będzie ona przeprowadzona - powiedziała w czwartek (20 lipca) w rozmowie z PAP prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar