Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Przyjaciele z WAT żegnają Arka. Mówią o jego nietypowej pasji

i

Autor: Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, wig.wat.edu.pl

Serce pęka

Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Przyjaciele z WAT żegnają Arka. Mówią o jego nietypowej pasji

2023-07-18 15:02

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie żegna swojego studenta. 25-letni Arek zginął tragicznie w poniedziałkowej katastrofie samolotu w Chrcynnie pod Nasielskiem (pow. nowodworski). Uczelnia opublikowała oficjalny komunikat. Pięknymi słowami żegna młodego studenta budownictwa. Serce pęka, czytając te słowa.

Katastrofa lotnicza w Chrcynnie. Nie żyje 5 osób

Do rozrywającej serce tragedii doszło wieczorem 17 lipca. Samolot cessna z trzema osobami na pokładzie z niewyjaśnionych przyczyn najpierw uderzył skrzydłem o ziemię, a następnie wbił się w hangar, w którym byli ludzie. W katastrofie zginęło pięć osób, kolejnych osiem zostało rannych, w tym 9-letni chłopiec.

We wtorek, 18 lipca, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób.

Na miejscu katastrofy wciąż pracują służby.

25-letni Arek zginął w katastrofie w Chrcynnie

Jedną z ofiar katastrofy lotniczej w Chrcynnie jest st. szer. pchor. Arkadiusz. Jak udało nam się ustalić, w chwili tragicznego wypadku przebywał w hangarze. Mężczyzna miał zaledwie 25-lat. Studiował na IV roku Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku budownictwo (specjalność inżynieria wojskowa, grupa osobowa: saperska).

W związku z tragiczną śmiercią studenta uczelnia opublikowała na swojej stronie internetowe komunikat. Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT wraz z całą społecznością wydziału pięknymi słowami żegnają 25-letniego Arka.

"Był pasjonatem skoków spadochronowych, należał do Sekcji S3 WAT, angażował się w działalność promocyjną Wydziału oraz Akademii. Był zawsze życzliwy i uśmiechnięty. W tym bolesnym dla nas wszystkich dniu, składamy najszczersze kondolencje całej Rodzinie oraz najbliższym. Pamięć o nim na zawsze pozostanie z nami. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia" - czytamy na stronie uczelni.

Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar
Sonda
Czy śledczym uda się wyjaśnić przyczyny katastrofy lotniczej w Chrcynnie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany