Na stadionie w Białymstoku powstanie SZPITAL POLOWY?! Jagiellonia może grać... na Legii!

2020-10-20 14:29 md
Jagiellonia Białystok
Autor: CyfraSport Jagiellonia Białystok

Pandemia koronawirusa przybiera na sile i zbiera coraz poważniejsze żniwo także i w Polsce. Władze myślą zatem nad usprawnieniem leczenia chorych. Jeden z pomysłów dotyczy tworzenia szpitali polowych. Jak się okazuje nie można wykluczyć, że taki właśnie obiekt powstanie na stadionie Jagiellonii Białystok. A to dla klubu z Podlasia oznaczałoby czasową przeprowadzkę na teren... Legii Warszawa!

Z pandemią koronwirusa nie ma żartów - a już zwłaszcza teraz, w okresie jesiennym, kiedy liczba zakażeń znacznie przybiera na sile. Z tego powodu potrzeba coraz większej liczby miejsc, w których chorzy mogliby poddawać się procesowi hospitalizacji. Odpowiednie władze poważnie rozważają zatem możliwość budowania szpitali polowych. Jeden z nich ma powstać m.in. na PGE Narodowym w Warszawie. A niewykluczone, że inny ujrzymy na terenie stadionu Jagiellonii Białystok.

WSTYDLIWA wpadka Krzysztofa Piątka wyszła na jaw. W tę historię aż ciężko uwierzyć

A jeżeli doszłoby do czegoś takiego, to ekstraklasowa "Jaga" musiałaby rozgrywać swoje mecze ligowe w roli gospodarza na innym stadionie. Jak informuje Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku, klub miałby przenieść się na obiekt... Legii Warszawa! Pikanterii całej sytuacji dodaje naturalnie fakt, że fani zespołów ze stolicy Podlasia i kraju mówiąc delikatnie nie pałają do siebie sympatią i w przeszłości niejednokrotnie to okazywali.

Na tę chwilę jednak żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Być może rewelacje te nie wejdą w życie i Jagiellonia bez żadnych problemów będzie mogła dokończyć zmagania w 2020 roku poprzedzające przerwę zimową na własnym obiekcie. To powinny pokazać już najbliższe dni.

Super Raport 20.10 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz Marek Balicki - były minister zdrowia)