Nocna demolka w Nowym Dworze Mazowieckim. 33-latek wjechał mercedesem w zaparkowane auta. Później zabarykadował się w samochodzie

i

Autor: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim Nocna demolka w Nowym Dworze Mazowieckim. 33-latek wjechał mercedesem w zaparkowane auta. Później zabarykadował się w samochodzie

Pijany za kółkiem

Nocna demolka w Nowym Dworze Mazowieckim. 33-latek wjechał mercedesem w zaparkowane auta. Później zabarykadował się w samochodzie

2022-10-03 8:21

Kierowca mercedesa zniszczył zaparkowane auta. 33-latek tak bardzo nie chciał spotkać się z policjantami, że na ul. Leśnej w Nowym Dworze Mazowieckim zabarykadował się w swoim samochodzie. Gdy funkcjonariuszom udało się dostać do wnętrza pojazdu, okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany!

Nocna demolka na ulicy w Nowym Dworze Mazowieckim

sytuacja miała miejsce nocą z 28 na 29 września w Nowym Dworze Mazowieckim. Na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec zaniepokojony stylem jazdy jednego z kierowców. Zgłaszający przekazał, że zauważył jadącego przez most na Wiśle mercedesa, którego kierujący prawdopodobnie jest pijany. Z relacji mieszkańca wynikało, że auto poruszało się całą szerokością drogi, co chwila odbijając się od barierek. W końcu kierujący mercedesem huknął w zaparkowane pojazdy!

- Kierowca mercedesa na ul. Cichej spowodował kolizję, uderzając w zaparkowane pojazdy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Mundurowi z Wydziału Prewencji niezwłocznie udali się na ul. Leśną. Tam zauważyli uszkodzonego mercedesa. Kierujący nim mężczyzna zamknął się w aucie od środka i nie chciał otworzyć drzwi mundurowym - przekazała podkom. Joanna Wielocha z nowodworskiej policji.

Pijany 33-latek zatrzymany

Gdy w końcu funkcjonariuszom udało się dostać do wnętrza pojazdu, od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu! Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

- W tym czasie policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. 33-latek do wszystkiego się przyznał i dobrowolnie poddał karze - poinformowała podkom. Joanna Wielocha.

Jak przypomniała policjantka, za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, grozi kara do 2 lat więzienia. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają