Ogromna awaria na kolei! Kiedy skończy się koszmar pasażerów?

i

Autor: Adam Burakowski/REPORTER Ogromna awaria na kolei, po tym jak pojazd wykonawcy remontu Dworca Zachodniego w Warszawie uszkodził urządzenia sterowania ruchem

Pociągi odwołane i opóźnione

Ogromna awaria na kolei! Kiedy skończy się koszmar pasażerów?

2023-01-20 20:24

Ogromna awaria na kolei, po tym jak pojazd wykonawcy remontu Dworca Zachodniego w Warszawie uszkodził urządzenia sterowania ruchem. Do zdarzenia doszło w piątek, 20 stycznia, ok. godz. 16. Wskutek awarii część pociągów została odwołana, a inne mają opóźnienia do 90 minut. Jak informuje PKP, utrudnienia mogą potrwać do soboty, 21 stycznia, włącznie.

Ogromna awaria na Dworcu Zachodnim. PKP komentuje

Do ogromnej awarii doszło na Dworcu Zachodnim w Warszawie w piątek, 20 stycznia, gdzie zostały uszkodzone urządzenia sterowania ruchem - informuje PAP. Od godzin popołudniowych na stacji Warszawa Zachodnia niektóre pociągi zostały odwołane, inne mają opóźnienia sięgające nawet 90 minut. Przez prawie godzinę z dworca Warszawa Zachodnia nie wyjechał w kierunku zachodnim żaden pociąg podmiejski. Pasażerowie utknęli w składach na dłuższy czas. - Około godziny 16 doszło do uszkodzenia przez pojazd wykonawcy remontu dworca urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia w kierunku zachodnim. Po około 50 minutach przywrócono ruch pociągów, ale nie jest to ruch rozkładowy - powiedział PAP Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK. Dodał, że na miejscu pracują zespoły techniczne PKP oraz wykonawcy. - Deklarują, że w sobotę sytuacja będzie już unormowana - podkreślił. O utrudnieniach informuje też Zarząd Transportu Miejskiego.

- Z powodu utrudnień mogą wystąpić opóźnienia, odwołania, skrócenia relacji pociągów SKM linii S1 i S2 oraz pociągów KM kursujących na odcinkach Warszawa Zachodnia – Zalesie Górne / Warszawa Lotnisko Chopina / Pruszków / Płochocin" - poinformował ZTM. Dodał, że od godz. 16.10 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w 1 i 2 strefie biletowej - czytamy w komunikacie, który cytuje PAP.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany