Ojciec znęcał się nad 6-letnim synkiem. Twierdził, że stosuje zasadę dziewięciu

i

Autor: KPP w Piasecznie Ojciec znęcał się nad 6-letnim synkiem. Twierdził, że stosuje zasadę "dziewięciu"

Potworne

Ojciec znęcał się nad 6-letnim synkiem. Twierdził, że stosuje zasadę "dziewięciu"

2023-07-10 14:46

Potworne! 30-latek przyznał się do bicia swojego 6-letniego synka! Co więcej, mężczyzna nie widział w swoim zachowaniu nic złego. Policjantom tłumaczył, że stosuje zasadę "dziewięciu". Gehenna dziecka została przerwana, gdy przedszkolanka zauważyła na jego ciele ślady przemocy i zawiadomiła służby. 30-latek został tymczasowo aresztowany.

Piaseczno. Ojciec znęcał się nad 6-letnim synkiem

W poniedziałek, 19 czerwca, zaniepokojona przedszkolanka powiadomiła służby, że jedno z dzieci najprawdopodobniej jest ofiarą przemocy domowej. Na miejscu pracownica placówki poinformowała policjantów, że w trakcie przebierania 6-letniego chłopca zauważyła na jego ciele ślady przemocy, zasinienia oraz krwiaki.

W przedszkolu zjawili się również rodzice dziecka. - 30-letni ojciec przyznał funkcjonariuszom, że poprzedniego dnia wymierzył dziecku karę, uderzając go skórzanym paskiem. Nie widział jednak w swoim zachowaniu nic złego - przekazała asp. Magdalena Gąsowska z policji w Piasecznie. Jak dodała, mężczyzna twierdził, że karząc swoje dziecko, stosuje zasadę "dziewięciu". Policja nie udziela jednak szczegółowych informacji, na temat tego, jak taki system kar miałby wyglądać. 30-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji

Brutalny ojciec aresztowany

Funkcjonariusze prowadzący postępowanie ustalili, że mężczyzna już od 2021 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim synkiem. - Sąd Rejonowy w Piasecznie, na wniosek piaseczyńskich policjantów oraz prokuratora, zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - poinformowała asp. Magdalena Gąsowska.

30-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura będzie wyjaśniała również, czy matka dziecka była świadoma tego, jaka krzywda dzieje się jej synkowi.

Poszkodowany chłopczyk jest bezpieczny. Do czasu wyjaśnienia sprawy, decyzją piaseczyńskiego sądu, trafił pod opiekę rodzinnej pieczy zastępczej, gdzie została mu zapewniona opieka.

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci są w Polsce wystarczająco surowe?