Zarzuty korupcyjne

Oskarżony o korupcję Włodzimierz Karpiński nie wyjdzie z aresztu! Sąd podjął decyzję w sprawie warszawskiego urzędnika

2023-03-15 16:25

Włodzimierz Karpiński pozostanie w areszcie śledczym! Warszawski urzędnik trafił do niego, bo jest oskarżony przez prokuraturę o przyjęcie prawie 5 mln zł łapówki. W środę (15 marca) przedstawiciel Karpińskiego złożył w Sądzie Okręgowym w Katowicach zażalenie. Sąd je odrzucił. Były prezes MPO i były minister skarbu zostanie więc za kratami.

Włodzimierz Karpiński w areszcie. Sąd podjął decyzję

Sekretarz miasta trafił do aresztu po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne. Urzędnik nie przyznał się do winy, a jego pełnomocnik zaskarżył decyzję o 3 miesiącach aresztu. Sąd Okręgowy w Katowicach nie przychylił się do niej. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, śledczy uzasadniali, że w tej sprawie nie tylko zachodzi obawa matactwa, ale podejrzany już podjął takie działania. Kierując wniosek o aresztowanie prokuratura wskazywała też na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego podejrzanemu przestępstwa i zagrożenie surową karą.

Karpiński broni się, że został pomówiony. Prokuratura przedstawiła mu zarzut na podstawie zeznań innych oskarżonych. W całym śledztwie jest 14 podejrzanych, którym zarzucono m.in. udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

1 marca prezydent Rafał Trzaskowski zawiesił Włodzimierza Karpińskiego w obowiązkach. Przez ten czas urzędnikowi nadal przysługiwała połowa pensji, czyli 9,5 tys. zł brutto.

Sonda
Czy korupcja jest w Polsce dużym problemem?