Wypadek Pendolino na trasie Warszawa - Wrocław. 380 osób na pokładzie. [SZCZEGÓŁY]

2019-08-23 10:57 md
Pendolino
Autor: Wikimedia, CC 4.0, fot. Action Direct Pendolino

Pociąg Pendolino relacji Warszawa-Wrocław wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną i uszkodził pantograf. W składzie było 380 osób, wszystkich ewakuowano. Opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut!

Na szczęście w zdarzeniu z pendolino nie było rannych, ale opóźnienia pociągów wyjeżdżających z Warszawy sięgają nawet kilkudziesięciu minut. Zablokowana jest Centralna Magistrala Kolejowa, a składy jeżdżą objazdem.

Pasażerów uwięzionych w pociągu ewakuowali strażacy oraz funkcjonariusze straży ochrony kolei. Wszyscy zostaną przewiezieni autobusami do Koluszek, skąd przesiądą się do zastępczego pociągu w kierunku Wrocławia. PKP zapewnia, że podstawi skład tej samej klasy, a także zapewni wszystkim poczęstunek.

Usuwanie awarii ma potrwać nawet osiem godzin. Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło w wyniku kradzieży.

- Na miejscu działa zespół techniczny oraz dwa pociągi do naprawy sieci. Wprowadzono zmiany w rozkładzie. Pociągi kierowane są zmienioną trasą przez stacje Tomaszów Mazowiecki i Koluszki. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów. W pociągach informacje przekazują drużyny konduktorskie - czytamy w komunikacie wydanym przez PKP.