Ponad 300 laptopów trafi do ukraińskich uczniów. „Pozwolą młodym uchodźcom kontynuować naukę”

i

Autor: FACEBOOK / Renata Kaznowska Ponad 300 laptopów trafi do ukraińskich uczniów. „Pozwolą młodym uchodźcom kontynuować naukę”

Ponad 300 laptopów trafi do ukraińskich uczniów. "Pozwolą młodym uchodźcom kontynuować naukę"

2022-04-12 11:30

Młodzi uchodźcy, którzy chcą zdalnie kontynuować naukę w ukraińskim systemie edukacji, w Warszawie będą mieli na to szansę. W poniedziałek dzielnicom, które organizują na swoim terenie punkty nauki zdalnej dla uczniów z Ukrainy, zostało przekazanych ponad 300 laptopów wyposażonych w ukraińską klawiaturę.

Od chwili wybuchu wojny na Ukrainie, czyli od 24 lutego, do Warszawy dotarło ponad 650 tys. uchodźców, z których około 300 tys. pozostało na terenie miasta. Wśród nich są też uczniowie, którzy musieli przerwać naukę. Część dołącza do istniejących klas, a dodatkowo, szkoły w miarę możliwości uruchamiają nowe oddziały przygotowawcze na różnych poziomach edukacji, gdzie priorytetem, jest nauka języka polskiego.

Jak podaje stołeczny ratusz, od wybuchu wojny na Ukrainie do miejskich placówek oświatowych dołączyło blisko 16 tys. uczniów, a w całej Warszawie utworzono prawie 150 oddziałów przygotowawczych w 88 placówkach. Co więcej, uchodźcy mogą również w Polsce zdalnie kontynuować naukę w szkołach ukraińskich, które przygotowały lekcje dla wszystkich grup wiekowych.

Teraz dostęp do edukacji będzie dla nic jeszcze łatwiejszy. W poniedziałek (11 kwietnia), wiceprezydent Renata Kaznowska poinformowała, o przekazaniu przez siec Media Expert ponad 300 laptopów wyposażonych w ukraińska klawiaturę!

"Na mocy podpisanego porozumienia z firmą Media Expert 312 sztuk laptopów z klawiaturą ukraińską zostanie przekazanych uczniom z Ukrainy, co pozwoli im zdalnie kontynuować naukę w oparciu o ukraińskie podstawy programowe" - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Kaznowska.

Jak dodała, przekazane laptopy trafią do zorganizowanych punktów nauki zdalnej i do szkół. Mają się tym osobiście zająć burmistrzowie poszczególnych dzielnic.

- Warszawa ma ogromne potrzeby - od końca lutego władze Warszawy oraz jej mieszkańcy niosą pomoc uchodźcom z Ukrainy, a znacząca ich część to właśnie najmłodsi. Wspólnie z producentem komputerów oraz partnerami technologicznymi postanowiliśmy zaangażować się w organizacje edukacji. Dziś przekazujemy sprzęt o wartości niemal 500 tys. złotych, który z pewnością wpisze się w najpilniejsze potrzeby dzieci, szczególnie tych, które nie posługują się językiem polskim – stwierdził Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Warszawa przejęła „Szpiegowo”. Budynek już nie należy do Rosjan
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany