Rafał Trzaskowski wprost o fali uchodźców z Ukrainy. Te problemy...

i

Autor: Piotr Grzybowski / Super Express Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski wprost o fali uchodźców z Ukrainy. "Te problemy..."

2022-04-07 14:25

W czwartek, 7.04.2021 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie uchodźców z Ukrainy. - Przede wszystkim ta sytuacja, którą obserwujemy nie może nas uśpić. Możemy mieć do czynienia z kolejną falą uchodźców po tym, co się wydarzyło w Hostomlu i Buczy - powiedział na antenie TVN24 prezydent Trzaskowski po spotkaniu samorządowców z premierem Mateuszem Morawieckim.

Rafał Trzaskowski brał udział w czwartek w spotkaniu dotyczącym współpracy rządu i samorządu terytorialnego w sprawie uchodźców z Ukrainy, w którym uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele ponad stu największych polskich samorządów (w tym miast usytuowanych przy granicy z Ukrainą), korporacji samorządowych oraz wojewodowie. - Przede wszystkim ta sytuacja, którą obserwujemy nie może nas uśpić. Możemy mieć do czynienia z kolejną falą uchodźców po tym, co się wydarzyło w Hostomlu i Buczy - powiedział. 

- Trzeba być na to gotowym - mówił Rafał Trzaskowski. 

Zaznaczył, że potrzebna jest strategia na poziomie unijnym. "Te problemy, które są przed nami, to nie są problemy tylko dzisiaj, znalezienia miejsc dla uchodźców czy ich rejestracji. Musimy być świadomi, że możliwość goszczenia uchodźców w domach prywatnych może się skończyć". Pytany o przebieg rozmów podsumował, że Warszawa potrzebuje wsparcia finansowego nie tylko dla samorządu ale również dla organizacji pozarządowych. - Czas improwizacji się powoli kończy i mam nadzieję, że rządzący zdają sobie z tego sprawę- dodał Trzaskowski.

W Warszawie zabito 21-letnią Ukrainkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany