Wypadek w Brwinowie. 12-latka potrącona na pasach

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Wypadek w Brwinowie. 12-latka potrącona na pasach

Koszmarny wypadek w Brwinowie. 12-letnia dziewczynka potrącona na pasach. Walczy o życie

2022-04-07 8:56

Dramatyczny wypadek w Brwinowie pod Pruszkowem. W czwartek (7.04.2022), kilka minut po godz. 7, na przejściu dla pieszych przy ul. Biskupickiej, potrącona została 12-letnia dziewczynka. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według wstępnych informacji, stan dziecka jest poważny.

Koszmarny wypadek w Brwinowie. W czwartek (7.04.2022), kilka minut po godz. 7, na ul. Biskupickiej rozległ się potężny huk. 12-letnia dziewczynka przechodząca na drugą stronę ulicy przez przejście dla pieszych została potrącona przez pędzący samochód osobowy. Na miejsce natychmiast wezwano służby - straż pożarną, policję i karetkę. Podjęto też decyzję o lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informacje o wypadku potwierdza kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji. 

- Po godzinie 7 otrzymaliśmy informację, że na ul. Biskupickiej w Brwinowie doszło do potrącenia 12-latki na przejściu dla pieszych. Poszkodowana dziewczynka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" kom. Karolina Kańka. 

Dodała, że na miejscu pracują policjanci. Trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić przyczyny wypadku. Według wstępnych informacji, stan poszkodowanej dziewczynki jest bardzo ciężki. Po potrąceniu uderzyła o chodnik. Kierującej nic się nie stało. 

Niezwykłe przejście dla pieszych na warszawskim Ursynowie
Sonda
Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE