Przy budowanej na Wiśle kładce zauważyli ciało. Policjanci nie dali rady, wezwali na pomoc strażaków

i

Autor: Policja Przy budowanej na Wiśle kładce zauważyli ciało. Policjanci nie dali rady, wezwali na pomoc strażaków

Tragedia!

Przy budowanej na Wiśle kładce zauważyli ciało. Policjanci nie dali rady, wezwali na pomoc strażaków

2023-09-05 15:56

Makabryczne odkrycie w Warszawie. W pobliżu budowanej kładki pieszo-rowerowej na Wiśle świadkowie dostrzegli ludzkie ciało. Straszliwego odkrycia dokonali we wtorek (5 września). Na miejsce pilnie przypłynęli policjanci. Nie mogli dotrzeć do człowieka, bo dryfując zahaczył się o gałąź. Funkcjonariuszom pomogli wezwani strażacy. Na ratunek nie było już szans.

Warszawa. Zwłoki przy budowanej na Wiśle kładce. W akcji strażacy i policjanci

Służby dostały zgłoszenie o człowieku w wodzie około godziny 9.20 rano. - Ciało było zahaczone o konar w trudno dostępnym miejscu. W związku z tym policjanci poprosili o pomoc straż pożarną – informuje w rozmowie z „Super Expressem” mł. bryg. Michał Rosa ze stołecznej straży pożarnej. Ratownicy wydobyli topielca na brzeg. Niestety wyłowiona z rzeki osoba już nie żyła.

Ciało zostało przekazane policji. Teraz mundurowi ustalają tożsamość i okoliczności śmierci tej osoby.

Utonięcia w Wiśle

Jak co roku w sezonie letnim w Wiśle dochodzi do wielu tragedii. W sierpniu informowaliśmy o akcji ratunkowej w Nowym Secyminie. Do wody weszło dwóch mężczyzn. Na brzeg wrócił jednak tylko jeden. - Mężczyzna zorientował się, że nie ma jego kompana. Zdecydował się wezwać pomoc - powiedział w rozmowie z "tvn24.pl" Paweł Plagowski z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?