Sieć siłowni splajtowała. Klienci stracili tysiące złotych i czują się oszukani

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express

Czy uda się odzyskać pieniądze?

Sieć siłowni BodyTec20+ złożyła wniosek o upadłość. Klienci szykują pozew zbiorowy

2023-07-07 9:29

Pod koniec czerwca opisywaliśmy na łamach „Super Expressu” sytuację klientów sieci siłowni BodyTec20+, którzy z dnia na dzień usłyszeli, że treningów już nie będzie, a lokale w Warszawie zostały zamknięte na cztery spusty. Aby uczęszczać na zajęcia musieli wpłacić pieniądze „z góry”. Dziś spółka poinformowała, że musiała złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości, a klienci mogą próbować odzyskać swoje środki według reguł prawa upadłościowego.

Klienci BodyTec20+ czują się oszukani

- Czuję się oszukana. Zostało mi jeszcze osiemnaście treningów, które musiałam opłacić z góry. Jest to chamskie zachowanie wobec wszystkich klientówmówiła dziennikarzowi „SE” pod koniec czerwca Izabela Skwira-Chalot (44 l.). To była jej reakcja na nagłe zamknięcie warszawskich lokali sieci siłowni BodyTec20+. Podobną miało wiele innych klientów, którzy zgłaszali się do naszej redakcji. Jak twierdzili, kontakt z firmą się urwał, a kłębiące się w ich głowie pytania pozostały bez odpowiedzi.

Sieć siłowni złożyła wniosek o upadłość

Zapytaliśmy przedstawicieli sieci siłowni o powód nagłego zamknięcia klubów. Odpowiedź przyszła po tygodniu. - Sytuacja spółki była na bieżąco analizowana i spółka rozważała możliwość wdrożenia postępowania restrukturyzacyjnego, po profesjonalnej analizie możliwości prawnych wszczęcia takiego postępowania konieczne okazało się złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Z tego względu konieczne było natychmiastowe zakończenie działalności klubów w Warszawie – przekazał Bartosz Surowy, właściciel marki BodyTec20+.

O wpłacone pieniądze trzeba będzie walczyć w sądzie

A co z pieniędzmi, które ulokowali klienci? - Spółka na tym etapie nie ma możliwości zwrotu jakichkolwiek środków za niewykorzystane treningi. Po ogłoszeniu upadłości przez sąd upadłościowy wierzytelności wobec spółki będą mogły zostać zgłoszone według reguł prawa upadłościowego – dodał przedstawiciel BodyTec20+.

Poszkodowani szykują pozew zbiorowy

Na odpowiedź klientów nie trzeba było długo czekać… - Sporo osób zgłosiło sprawę na policję. Niektórzy składali wypowiedzenia umów poprzez stronę internetową siłowni. To na nic się nie zdało więc planujemy złożyć pozew zbiorowy – skomentowała Małgorzata Skwira (38 l.), przedstawicielka klientów.

Nowoczesna siłownia z dnia na dzień ogłosiła upadłość. Użytkownicy stracili tysiące złotych
Sonda
Czy znasz kogoś, kto został oszukany w taki sposób?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany