Warszawa: Teraz załatw ważne sprawy

2010-12-28 18:00

Poczta, wydziały obsługi mieszkańców czy punkty obsługi pasażerów Zarządu Transportu Miejskiego - wszystkie te miejsca świecą pustkami. To najlepsza okazja, aby załatwić wszystkie sprawy, na które nie mieliśmy do tej pory czasu albo odstraszały nas długie kolejki. Z wszystkim musimy uporać się do sylwestra. Ale warunki są naprawdę komfortowe.

Cisza, spokój i wszystkie okienka wolne. Tak między świętami wyglądają zatłoczone normalnie urzędy. - Rzeczywiście teraz odwiedza nas mniej ludzi - mówi Marta Jerin (28 l.), rzeczniczka Woli. Jak przyznaje, to bardzo dobry czas, aby załatwić sprawy jeszcze przed końcem roku. Wydział obsługi mieszkańców przy al. Solidarności zwykle jest wypełniony po brzegi i interesanci często odchodzą z kwitkiem. - Jest godzina 13, a ja załatwiłem swoje sprawy już w urzędzie na ul. Kłopotowskiego i na Woli - mówi Andrzej Lenczewski (37 l.), który po świętach chciał dopełnić formalności meldunkowe. - Szczególnie na Solidarności schodziło się zawsze długo, ale dziś poszło ekspresowo - dodaje.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa: Tu dzieci spędzą sylwestra

Okres międzyświąteczny to z kolei na poczcie sezon ogórkowy. Wszyscy wysłali już kartki i paczki do bliskich, a firmy pracują na zwolnionych obrotach. - Klientów rzeczywiście jest mniej, bo nie muszą przychodzić pilnie na pocztę - mówi Katarzyna Boryczko z Poczty Polskiej. Wczoraj w głównym urzędzie przy ul. Świętokrzyskiej było jedynie kilka osób, które wysyłały zaległą korespondencję.

Tylko garstka pasażerów pojawiła się też w Biurze Obsługi Pasażera ZTM. Jeżeli zatem mamy zaległy mandat do zapłacenia lub chcemy wyrobić sobie nową kartę miejską, to teraz jest ku temu najlepsza okazja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE