Makabryczny wypadek na Woli! Rozpędzony pociąg Intercity przejechał mężczyznę [ZDJĘCIA]

2021-04-22 11:22
Wola Rzędzińska. Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg. Jak doszło do wypadku?
Autor: Manfred Richter/cc0/pixabay

W czwartek o godz. 9:30 w Lasku na Kole pociąg Intercity "Łęcka" relacji Warszawa Gdańska - Łódź Fabryczna przejechał mężczyznę, który przechodził w miejscu niedozwolonym przez torowisko. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Ruch pociągów jest wstrzymany. Trwają spore utrudnienia. Pociągi mogą być opóźnione o kilkadziesiąt minut - informują Polskie Linie Kolejowe w "Portalu Pasażera".

Do wypadku na torach na warszawskiej Woli doszło w czwartek kilka minut po godzinie 9. Jak udało nam się dowiedzieć pieszy przechodził przez torowisko w miejscu niedozwolonym. Wtedy uderzył w niego rozpędzony pociąg spółki PKP Intercity "Łęcka". Mężczyzna zginął na miejscu. Potężny stalowy kolos zatrzymał się kilka metrów dalej. Na miejsce wezwano pogotowie i policję. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. - Policjanci cały czas prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora. - Ze wstępnych informacji mogę powiedzieć, że śmierć na miejscu poniósł 60 letni mężczyzna - informuje  mł. aspirant Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji.

Cały czas występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S3 i S9 oraz KM R9 na szlaku kolejowym Warszawa Gdańska - Warszawa Jelonki. Jak informuje PKP na swojej stronie na odcinku od stacji Łódź Fabryczna do stacji Warszawa Gdańska pociąg został odwołany z powodu wypadku. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów do około 20 minut.

Ferma grozy w Mrozach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE