Kiedy koniec?

Tramwaje wrócą na Puławską we wrześniu? Mieszkańcy się niecierpliwią. "Niech ta budowa już się skończy"

2023-08-26 7:23

Mieszkańcy nie mogą się doczekać końca komunikacyjnego armagedonu na Puławskiej. Budowa nowej linii tramwajowej do Wilanowa wywróciła wszystko do góry nogami. Narzekają kierowcy, narzekają okoliczni mieszkańcy. Tramwajarze obiecali, że już we wrześniu ruch szynowy na odcinku przy pl. Unii Lubelskiej wróci do normy.

Tramwaj do Wilanowa. Przywrócą ruch na Puławską

Budowa tramwaju do Wilanowa jednych cieszy, a innych doprowadza do szewskiej pasji. Jedni i drudzy nie mogą się doczekać zakończenia budowy, chociaż z zupełnie różnych przyczyn. Prace szły ślimaczym tempem, był wstrzymywane, a wykonawca przerzucał się z urzędnikami wzajemnymi oskarżeniami. W końcu jednak widać światełko w tunelu, a pracownicy uwijają się jak mrówki. Już na początku września na tory na ul. Puławskiej mają powrócić niektóre linie. Mieszkańcy łakną tego, jak kania dżdżu. - Niech ta budowa już się wreszcie skończy. Nie mogę spać po nocach! - mówi mieszkająca w pobliżu placu Unii Lubelskiej pani Marianna (74 l.). Wśród okolicznych mieszkańców panuje oczekiwanie na koniec prac. - Wszystko naraz zostało rozkopane. Już ro kto trwa. Musze chodzi tutaj na około. Jest to niezwykle uciążliwe – mówi nam z kolei pani Wiesława (86 l.).

Chociaż powstanie nowe i szybkie połączenie z dotychczas mocno wykluczonym komunikacyjnie Wilanowem, to kierowcy samochodowi niezbyt cieszą się ze zmian. - Mieszkam przy ul. Sobieskiego. Te prace strasznie długo się ciągną. Mam wrażenie, że urzędnicy próbują oduczyć nas jeżdżenia samochodem – mówi z przekąsem pan Rafał (41 l.). Dodaje jednak, że z nowej linii będzie korzystał.

- Ruch tramwajowy w ciągu ul. Puławskiej zostanie przywrócony z początkiem roku szkolnego. Trwa ustalanie jakie linie i w jakim zakresie tamtędy pojadą – powiedział nam rzecznik TW Maciej Dutkiewicz. Na razie tramwaje kursują wahadłowo jedynie do ul. Dworkowej.

Sonda
Czy lubisz podróżować tramwajem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany