Wybuch pocisku artyleryjskiego na Mazowszu! Przeraźliwy huk zbudził sąsiadów. Ludzie cudem uniknęli śmierci

i

Autor: KPP PUŁTUSK Wybuch pocisku artyleryjskiego na Mazowszu! Przeraźliwy huk zbudził sąsiadów. Ludzie cudem uniknęli śmierci

COŚ PRZERAŻAJĄCEGO

Wybuch pocisku artyleryjskiego na Mazowszu! Przeraźliwy huk zbudził sąsiadów. Ludzie cudem uniknęli śmierci

2023-09-15 10:43

Horror rozegrał się w czwartek, 14 września w okolicach godziny 10 na jednej z posesji w gminie Obryte pod Pułtuskiem. Huk słychać było w odległości kilkuset metrów od miejsca zdarzenia! Na terenie działki wybuchł gigantyczny pocisk artyleryjski. Skąd się tam wziął? Co się wydarzyło w czwartek w spokojnej miejscowości Ciólkowo Rządowe?

Pułtusk. Na terenie posesji wybuchł pocisk artyleryjski. Co tam się stało?

Ten dzień na zawsze wpisze się w karty historii malutkiej miejscowości Ciólkowo Rządowe w gminie Obryte pod Pułtuskiej. Kilka godzin po wschodnie słońca, w czwartek w okolicach godziny 10 na jednej z posesji doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Jak ustalili funkcjonariusze, dzień wcześniej, wieczorową porą, właściciele posesji w miejscu detonacji pocisku, spędzali czas przy ognisku. Kolejnego dnia rano, przebywająca w domu 36-letnia właścicielka posesji usłyszała przeraźliwy huk – przekazała w komunikacie kom. Milena Kopczyńska z pułtuskiej policji.

Jak się okazało, dosłownie centymetry pod paleniskiem znajdował się gigantyczny pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Doszło do rozszczelnienia pocisku, który kilka godzin po zabawie przy ognisku, wybuchł. Siła rażenia była gigantyczna. Uszkodzeniu uległa karoseria i szyby w zaparkowanym nieopodal pojeździe. Na miejsce przybył patrol saperski, który zabezpieczył odłamki pocisku. Funkcjonariusze dokonali skrupulatnego sprawdzenia terenu posesji. Innych niebezpiecznych przedmiotów nie ujawnili.

Policja przestrzega i apeluje!

Należy pamiętać, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać – może to grozić wybuchem!

Sonda
Czy byłeś świadkiem wykopalisk archeologicznych?