Manowska wspiera seniorów w dobie koronawirusa. To chwyta za serce [ZDJĘCIA + WIDEO]

2020-04-21 9:15
Marta Manowska wozi obiady seniorom
Autor: instagram Marta Manowska wozi obiady seniorom

To dziewczyna na medal! Marta Manowska (36 l.) ruszyła z pomocą starszym ludziom. W czasie pandemii koronawirusa gwiazda TVP została wolontariuszką i codziennie dostarcza pyszne obiady warszawskim powstańcom. Jedną z seniorek jest pani Eleonora, której na specjalne życzenie dziennikarka kupiła nawet „Super Express”!

Marta Manowska ma świetny kontakt ze starszymi ludźmi, o czym dowiedzieliśmy się, gdy zaczęła prowadzić hitowy program „Sanatorium miłości”. W okresie zarazy, zamiast bezczynnie siedzieć w domu, chciała zrobić dla nich coś dobrego. Dlatego została wolontariuszką akcji „Obiady dla bohaterów”. Codziennie wraz z dziesiątkami innych osób dostarcza ciepłe obiady samotnym, starszym osobom związanym z Powstaniem Warszawskim. Wizyty u seniorów wzruszają prezenterkę i dają jej wielką radość. Jedną z jej ulubienic stała się barwna i przebojowa pani Eleonora.

„Nigdy nie zapomnę jej twarzy, oczu i wielkiej energii, z jaką mnie powitała. Zresztą jutro muszę jej dostarczyć na życzenie »Super Express« i mleko” – napisała Marta na Facebooku.

Zobacz więcej na ten temat w programie "Super Raport".

Żeby móc dostarczać seniorom posiłki, Marta musiała przejść czterogodzinne szkolenie. Wszystko odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności – w maseczkach, rękawiczkach i w bezpiecznej odległości.

– Dostałam pracę marzeń. Świadomie mówię „pracę”, bo się o nią ubiegałam. Fruwam ze szczęścia – mówi „Super Expressowi” szczęśliwa Marta.

Przez pierwsze dwa tygodnie akcji do seniorów trafiło aż 7 tys. obiadów, a to sporo kosztuje, dlatego organizatorzy akcji zorganizowali w internecie zbiórkę, którą można wesprzeć pod adresem www.zrzutka.pl/obiadydlabohaterow.

Czytaj "Super Express" bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie KLIKNIJ tutaj

Super Raport 20 IV (goście: Radosław Sikorski, Paweł Borys)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE