Chaim Topol nie żyje

i

Autor: East News Chaim Topol nie żyje

Śmierć znanego aktora

Chaim Topol nie żyje! Grał główną rolę w słynnym "Skrzypku na dachu"

2023-03-09 12:10

Tewje Mleczarz nie żyje! Zmarł Chaim Topol (+88 l.), odtwórca głównej roli w słynnym filmie "Skrzypek na dachu" z 1971 roku w reżyserii Normana Jewisona. O śmierci izraelskiego gwiazdora powiadomili przedstawiciele biura prezydenta w Jerozolimie.

Zmarł Chaim Topol. Aktor był nominowany do Oscara za główną rolę w filmie "Skrzypek na dachu"

Legenda musicalu nie żyje! Jak powiadomili przedstawiciele biura prezydenta w Izraelu, odszedł sławny aktor Chaim Topol (+88 l.). Izraelski artysta znany był przede wszystkim jako odtwórca głównej roli w słynnym filmie "Skrzypek na dachu" z 1971 roku w reżyserii Normana Jewisona. Wcielił się tam w Tewjego Mleczarza, który w sławnej pieśni snuł marzenia o tym, co by zrobił, gdyby stał się nagle bogaty. Rola ta przyniosła niezapomnianemu Chaimowi Topolowi nagrodę Złotego Globu dla najlepszego aktora filmu komediowego lub musicalowego oraz nominację do Oskara jako najlepszy aktor pierwszoplanowy.

Kim był Chaim Topol? Historia kariery izraelskiego aktora

Chaim Topol urodził się w 1935 roku w Tel Awiwie. Zaczynał jako aktor grający w przedstawieniach organizowanych przez wojsko. Potem założył własną grupę teatralną. Przełom w jego karierze nastąpił właśnie po występie u Normana Jewisona. Wielu fanów "Skrzypka na dachu" nie wyobraża sobie nikogo innego w roku Tewjego Mleczarza. Chaim Topol zagrał też w takich filmach, jak "Tylko dla twoich oczu", "Wichry wojny" czy "Flash Gordon".

Sonda
Lubisz musicale?

QUIZ Szalony test z wiedzy kulturalnej i... kulinarnej. Wskaż, czy to tytuł opery, czy rodzaj sera

Pytanie 1 z 15
La dame blanche to:
"Skrzypek na dachu" w rzeszowskiej Siemaszce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany