Ida Nowakowska broni Jana Pawła II! Pokazała, co zrobiła w kościele

i

Autor: instagram Ida Nowakowska broni Jana Pawła II! Pokazała, co zrobiła w kościele

Sfilmowała się w kościele

Ida Nowakowska broni Jana Pawła II! Pokazała, co zrobiła w kościele

2023-03-09 11:20

Ida Nowakowska najwyraźniej nie przejęła się reportażem "Franciszkańska 3", w którym pokazano, jak Jan Paweł II tuszował pedofilię. Tancerka i prezenterka postanowiła pokazać wszystkim, że dalej czci polskiego papieża. Sfilmowała się w kościele razem z dzieckiem. Swoją obronę Jana Pawła II zrelacjonowała na Instagramie.

Ida Nowakowska broni Jana Pawła II po emisji reportażu o tuszowaniu pedofilii. Pobiegła do kościoła i wykonała znamienny gest

Reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo" wywołał burzę. W programie przedstawiono dowody na to, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii wśród podległych sobie księży, ale zamiast stanąć po stronie ofiar, chronił gwałcicieli, przenosząc ich z parafii do parafii i zabiegając o to, by zamieść wszystko pod dywan. Świadczą o tym dokumenty kościelne oraz liczne zeznania świadków. Jednak dla wielu ta przykra prawda jest niemożliwa do przyjęcia. Także wśród polityków i gwiazd nie brakuje takich, którzy postanowili zachowywać się tak, jak gdyby nic się nie stało. Do tego grona dołączyła Ida Nowakowska, która już wcześniej wielokrotnie demonstrowała swoje przywiązanie do Kościoła. W obliczu krytyki, jaka spadła na Jana Pawła II, tancerka i prezenterka postanowiła publicznie go bronić. Co zrobiła?

Ida Nowakowska nie zraża się reportażem "Franciszkańska 3". "Święty Jan Paweł II"

Ida Nowakowska zamieściła na swoim koncie na Instagramie relację z wizyty w warszawskim kościele. Na krótkim filmie widzimy, że poszła tam z dzieckiem, by palić świeczki pod ołtarzem z postacią Jana Pawła II. "„Nie lękajcie się”. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi... Tej ziemi!” - Święty Jan Paweł II. Kościół Świętego Krzyża w Warszawie. 18 godz." - podpisała film Ida Nowakowska. Co na to jej obserwatorzy? Oczywiście są podzieleni. "Rozumiem, że ten pokazowy filmik i świeczka to za ofiary pedofilii w KK?" - pyta jedna z internautek. "To właśnie rodzic uczy dziecka prawdziwej wiary" - uważa inna. A jeszcze jedna osoba cytuje ważne słowa księdza Tischnera: "Pobożność jest niezwykle ważna, ale rozumu nie zastąpi" (ks. Józef Stanisław Tischner)".

Sonda
Popierasz Idę Nowakowską, która broni Jana Pawła II?

QUIZ. Ikony polskiej telewizji. Suzin, Torbicka, Ibisz i wielu innych. Pamiętacie te programy i festiwale?

Pytanie 1 z 13
Jak się nazywa słynny lektor i prezenter, który prowadził m.in. "Dziennik Telewizyjny"?
Ida Nowakowska i Tomasz Wolny ujawniają kulisy swojej współpracy. Nie zawsze jest kolorowo.
Nasi Partnerzy polecają