Okrutne, co zrobili z rodzinnym grobem Stuhrów. Skrajne zezwierzęcenie!

2024-07-10 22:40

Jerzy Stuhr nie żyje. Był artystą uwielbianym przez miliony Polaków. Wiele wskazuje na to, że wybitny aktor spocznie w grobie rodzinnym w Krakowie. Trzy lata temu mogiła została zdewastowana w okrutny sposób, co pokazał wówczas na Facebooku Maciej Stuhr, syn Jerzego Stuhra. To, co wandale zrobili z rodzinnym grobem Stuhrów, to skrajne zezwierzęcenie. Porażające!

Jerzy Stuhr

i

Autor: Art Service/facebook

Nie żyje Jerzy Stuhr. Na co chorował aktor?

Jerzy Stuhr zmarł 9 lipca. Przed śmiercią znakomity aktor miał liczne problemy zdrowotne - chorował na nowotwór, przeszedł udar mózgu i dwa zawały serca. W gorszej formie był od lat. W 2023 roku Maciej Stuhr w rozmowie z "Vivą" przedstawił obraz ojca, który nie był znany publicznie. Przytoczył wstrząsającą historię z leżakiem. - Mam w ogóle nową odsłonę w tej relacji. Tato, jak pani wie, jest bardzo schorowanym starszym panem. Pięć-sześć lat temu odwiedziliśmy rodziców na wsi. Ojciec próbował naprawić leżak. Ja czytałem gazetę, coś pisałem, a on siedział i siedział nad tym leżakiem. Po godzinie powiedział: "Maciek, chodźże mi tutaj pomóc. Weź to pociągnij i zobacz, czy da się to w ogóle wyjąć". Podszedłem i jednym ruchem wyjąłem. "O Jezu, dzięki, no nie mogłem sobie z tym poradzić". Dla mnie to był szok. Moment przejścia. Mój heros, najsilniejszy na świecie ojciec, po prostu nie ma już siły. Ta chwila wryła mi się w pamięć - zaznaczył syn Jerzego Stuhra. Nie tylko problemy ze zdrowiem trapiły rodzinę Stuhrów. Zarówno ojciec, jak i syn nieustannie zmagać musieli się z okrutnym hejtem. Szczytem zezwierzęcenia była dewastacja rodzinnego grobu. 

Pod artykułem prezentujemy galerię: Jerzy Stuhr był z żoną aż do śmierci. Kim jest Barbara Stuhr?

Rodzinny grób Stuhrów został zdewastowany

O tej porażającej historii głośno było przed trzema laty. Maciej Stuhr wrzucił wówczas na Facebooka zdjęcia zdewastowanego grobu. Napisy, które znalazły się na nagrobku nawet do cytowania się nie nadają. - Dzwonią do mnie dziennikarze i proszą o komentarz. Jak to skomentować? Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili. Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą. Każdy ma oczy i widzi dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być "gdzieś pośrodku" naprawdę już się nie da. Pomagajmy, szerzmy dobro, hamujmy nienawiść zanim wszystkim nam zaleje oczy i serca! - apelował syn Jerzego Stuhra. 

Nie przegap: Poruszające, jak Jerzy Stuhr zachowywał się wobec innych pacjentów. Bardzo ważny przekaz

Wiele wskazuje na to, że właśnie w tym grobie, który został tak okrutnie potraktowany przed trzema laty, spocznie Jerzy Stuhr. - Mój grób rodzinny jest trzy groby dalej od Heleny Modrzejewskiej, więc mam zapewnione dobre sąsiedztwo - mówił w rozmowie z "Newsweekiem" aktor. Mogiła Stuhrów znajduje się w starej części krakowskiego Cmentarza Rakowickiego. 

Jerzy Stuhr nie żyje
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki