Kogel Mogel 4. Zwiastun filmu i ocena fanów

i

Autor: Instagram @kogelmogel.official Kogel Mogel 4. Zwiastun filmu i ocena fanów

Jak to możliwe?

Katarzyna Łaniewska nie dożyła piątej części "Kogla mogla". Babcia Solska pojawi się jednak w filmie!

2023-09-15 13:03

Katarzyna Łaniewska, w filmach z serii "Kogel mogel", stworzyła niezapomnianą postać babci Solskiej. Już podczas kręcenia czwartej odsłony aktorka żaliła się na problemy zdrowotne. Udało jej się jednak nagrać wszystkie sceny, ale nie doczekała premiery obrazu. Jak dowiedział się "Super Express", bohaterka grana przez aktorkę, pojawi się w powstającej właśnie części "Baby boom, czyli Kogel mogel 5"!

W styczniu 2019 roku na ekrany kin wszedł „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” i chociaż był to jeden z najchętniej oglądanych filmów roku, spotkał się ze sporą krytyką - nawet aktorów, którzy w nim wystąpili. - Jeszcze przed premierą poinformowano mnie, że w filmie dokonano pewnych skrótów i usunięto moją scenę, w której łowię ryby. Ale oglądając ten film, nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Mam już swoje lata, ale pamięć mam dobrą i wiem, co zagrałam – mówiła nam Katarzyna Łaniewska. Media rozpisywały się o konflikcie między aktorką, a scenarzystką - Iloną Łepkowską. Były to jednak tylko plotki, bo gwiazda została zaproszona do udziału w czwartej części. Już wtedy miała problemy ze zdrowiem. Zaczęła tracić wzrok.

Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stała trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą - powiedziała nam. Okazało się także, że ma problemy z poruszaniem. W scenariuszu zaplanowano dla niej jak najmniej scen w których musiałaby chodzić. - Miała problemy z chodzeniem, więc scenariusz był tak napisany, że jak szła, to szła z wnuczkiem, który ją prowadził. Planowaliśmy wszystko tak, żeby było jak najbardziej komfortowe dla niej i jak najmniej męczące - wspominała Łepkowska. Premiera czwartej części miała miejsce 7 stycznia 2022 roku. Łaniewska zmarła w grudniu 2020 roku, tuż po zakończeniu zdjęć. 

Katarzyna Łaniewska nie dożyła piątej części "Kogla mogla". Babcia Solska pojawi się jednak w filmie!

Od kilku tygodni trwają prace na planie piątej części komedii. Jak dowiedział się "Super Express" - pojawi się w niej postać babci Solskiej! W jednej ze scen Marcin (Nikodem Rozbicki) odwiedzi grób swoich dziadków. - To będzie niezwykle wzruszająca scena - słyszymy od osoby z produkcji. Premiera obrazu już w 2024 roku. 

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat

"Kogel mogel" ma już 35 lat! Co pamiętasz z tej kultowej komedii?

Pytanie 1 z 13
Na jakie studia dostała się Kasia Solska?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany