Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska.

i

Autor: Krzemiński Jordan/AKPA

Miała 89 lat

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Aktorka odeszła w wieku 89 lat. Grała w "M jak miłość"

2023-07-01 14:40

Nie żyje aktorka Krystyna Froelich-Przybylska. Widzowie znali ją z wielu polskich seriali, między innymi z "M jak miłość". Aktorka odeszła w wieku 89 lat. O śmierci Krystyny Froelich-Przybylskiej jako pierwszy poinformował Teatr Polonia, z którym od lat była związana. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb aktorki.

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Miała 89 lat

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Aktorka odeszła w wieku 89 lat. Widzowie kojarzą ją z wielu popularnych polskich seriali. W swojej karierze grała między innymi w:  „Dom”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „M jak miłość”, „Kasia i Tomek”, „Kryminalni”, „Plebania” czy „Ojciec Mateusz”. Po raz ostatni przed kamerą pojawiła się w filmie „Asymetria” w reżyserii Konrada Niewolskiego z 2020 roku. O śmierci Krystyny Froelich-Przybylskej poinformował w piątek Teatr Polonia, z którym aktorka była związana. Jego widzowie mogli oglądać ją w spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Wcześniej aktorka współpracowała też z Teatrem Powszechnym w Łodzi (1967-73), Narodowym w Warszawie (1979-83) oraz Powszechnym w Warszawie (1983-91). 

Kiedy odbędzie się pogrzeb Krystyny Froelich-Przybylskiej?

Krystyna Froelich-Przybylska zmarła w wieku 89 lat. Uroczystość przedpogrzebowa odbyła się się 10 lipca 2023 roku o godzinie 13.00 w kaplicy na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Aktorka została pochowana w grobie rodzinnym na Starych Powązkach.

M jak miłość. Anna Mucha pożegnała się z widzami! Już nie zagra roli, której tyle zawdzięcza