Ostatnie pożegnanie twórcy TVN

Pogrzeb Mariusza Waltera. Łamiące serce pożegnanie od żony. Zapis relacji, zdjęcia

2022-12-21 13:36

W środę, 21 grudnia, odbył się pogrzeb Mariusza Waltera (+85 l.). Msza święta rozpoczęła się się w Parafii św. Anny w Wilanowie w Warszawie o godzinie 11:00. Po jej zakończeniu Mariusza Waltera został pożegnany na cmentarzu przez bliskich krewnych oraz przyjaciół. Poniżej znajdą Państwo zapis relacji z uroczystości.

Mariusz Walter zmarł 13 grudnia 2022 roku. Współzałożyciel stacji TVN miał 85 lat. Jego śmierć, o której poinformowała na antenie TVN24 Monika Olejnik, wstrząsnęła światem mediów. Mariusz Walter to ojciec sukcesu wielu największych dziś gwiazd TVN, m.in. Martyny Wojciechowskiej, Anny Kalczyńskiej oraz Doroty Gardias. Twarze stacji tłumnie pożegnały współtwórcę oraz byłego prezesa stacji w poruszających wpisach w mediach społecznościowych. 

Pogrzeb Mariusza Waltera rozpoczął się w środę, 21 grudnia, o godzinie 11:00 w Parafii św. Anny w Wilanowie w Warszawie. Jak informował "Fakt", rodzina prosiła, aby żałobnicy nie przynosili wiązanek oraz wieńców, lecz zamiast tego dokonywali wpłat na rzecz Fundacji TVN.  

Mariusz Walter spoczął na cmentarzu parafii św. Anny, w rodzinnym grobie - w miejscu pochówku m.in. siostry, Michaliny Horst. Najbliżsi współtwórcy TVN prosili, by nie składano im kondolencji. W uroczystości na cmentarzu uczestniczyli członkowie rodziny oraz przyjaciele Mariusza Waltera.

W dalszej części artykułu znajdą Państwo zapis relacji z uroczystości pogrzebowych Mariusza Waltera.

Pogrzeb Mariusza Waltera

8:06

Pogrzeb Mariusza Waltera rozpocznie się o godz. 11:00 w Parafii św. Anny w Wilanowie w Warszawie. "Super Express" będzie towarzyszyć współtwórcy TVN w ostatniej drodze.

10:31

Anita Werner przerwała milczenie po śmierci Waltera: Był czarodziejem naszych żyć
Anita Werner przerwała milczenie po śmierci Waltera: Był czarodziejem naszych żyć

Mariusza Waltera pożegnało wiele twarzy TVN, w tym Anita Werner. Przypominamy jej poruszający wpis.

10:45

Na miejscu zbierają się już żałobnicy. 

10:55

Wśród osób, które będą towarzyszyć Mariuszowi Walterowi w jego ostatniej drodze, znajdują się m.in. Maja Komorowska, Bogna Sworowska, Marta Kuligowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Monika Olejnik, Ewa Drzyzga, Anita Werner, Małgorzata Domagalik, Jolanta Pieńkowska, Anna Cieślak.

11:00

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Mariusza Waltera. 

11:19

W mszy świętej w kościele uczestniczą wyłącznie osoby posiadające zaproszenia. Wśród nich zgromadzone są także największe gwiazdy TVN. Inni przybyli mogą obejrzeć transmisję z pogrzebu Mariusza Waltera w przygotowanym namiocie.

11:31

Olivier Janiak, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Woźniak-Starak, Marcin Meller, Hubert Urbański, Katarzyna Walter - to kolejne gwiazdy, które przybyły na pogrzeb twórcy TVN, Mariusza Waltera. Nie zabrakło także Kingi Rusin, która dopiero co wróciła z wakacji.

11:41

Mszę świętą prowadzi czterech duchownych, w tym ks. Kazimierz Sowa, który dobrze znany jest widzom TVN.

11:46

Ks. Sowa wspomina twórcę TVN. - Walter mówił, że w każdy projekt trzeba wkładać całego siebie. Wtedy osiąga się sukces - mówił duchowny.

11:48

Mariusza Waltera żegna także Monika Olejnik. Dziennikarka zacytowała fragment piosenki Perfectu. - Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel - mówiła. - Był perfekcyjny, wymagający, ale też ciepły. Zwracał uwagę na szczegóły. Mówił: "Biegnij, ale pamiętaj, że to mężczyzna otwiera drzwi" - wspominała twórcę TVN, Mariusza Waltera. - Byłeś naszym przyjacielem, wymagającym, ale przyjacielem. Cieszyłeś się z sukcesów i nagród, ale powtarzałeś, że sukces trwa tylko chwilę i nie można spocząć na laurach.

11:54

Monika Olejnik w poruszającym wspomnieniu mówiła: - Nie boimy się mówić prawdy bo tak nas wychowałeś. Dziennikarka pożegnała Mariusza Waltera słowami: - Nie mówię "żegnaj", ale "do zobaczenia".

11:54

Przy ołtarzu można zauważyć kwiaty od żony Mariusza Waltera, Bożeny Walter. "Kocham Cię Mariuszku. Bożena" - brzmi napis na wieńcu.

12:00

Monika Olejnik zakończyła przemówienie łamiącym się głosem. Teraz Mariusza Waltera żegna Wojciech Kostrzewa. Znali się od 1991 roku. - Każdy, kto z Mariuszem pracował, wie, że zarażał pasją. Był wizjonerem, który medialne marzenia przekuwał w rzeczywistość. Zawsze miał czas dla młodych dziennikarzy - wspomina twórcę TVN.

12:03

Mariusza Waltera żegna syn. - Był troskliwym i odpowiedzialnym ojcem. Takim też staram się być dla moich dzieci - mówił. - Nigdy nas nie zawiódł, był motorem naszej rodziny. Godził rolę twórcy z rolą ojca. Robił wszystko, by nam było łatwiej - drżącym głosem przemawiał Piotr Walter.

12:06

Na prośbę żony Mariusza Waltera, Bożeny, Marta Kuligowska przeczytała wiersz Anny Mikołajczyk. 

12:11

W kościele wybrzmiewa pieśń pogrzebowa "Anielski Orszak".

12:16

Sławomir Uniatowski wykonuje poruszający utwór Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem". 

12:22

Uroczystości pogrzebowe w kościele dobiegają końca. Najbliżsi założyciela TVN przyjmują kondolencje. 

12:24

Najbliżsi Mariusza Waltera towarzyszą mu w drodze do miejsca pochówku. Jego szczątki znajdują się w czarnej urnie. Została ona przywieziona karawanem, w którym umiejscowiona była na srebrnym piedestale. Wokół widoczne były misternie wykonane, kwiatowe ozdoby. Warto zauważyć, iż kwiaty to symbol miłości, uznania i sympatii.

12:29

Wśród osób, które odprowadzają Mariusza Waltera na cmentarz, znajduje się m.in. Martyna Wojciechowska. Prezenterka zawdzięcza mu karierę. "Był pierwszą osobą z telewizji, która we mnie uwierzyła" - pisała w publicznym pożegnaniu. Teraz złoży na grobie twórcy TVN białą różę.

12:33

By umożliwić żałobnikom odprowadzenie Mariusza Waltera na cmentarz, wstrzymano ruch między kościołem a nekropolią.

12:35

Trwają uroczystości pogrzebowe na cmentarzu. 

12:37

W swojej bogatej biografii Mariusz Walter ma wiele osiągnięć. Warto wymienić m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał w 2001 roku. 

12:45

Żałobnicy żegnają Mariusza Waltera. - Mówił, że telewizja działa jak narkotyk - słyszymy z ich ust. Bliscy podkreślają również, jak ważna była dla niego rodzina. - Zauważył każdą sukienkę Bożenki. Zauważył każdy sukces swoich dzieci.

12:54

Urna z prochami Mariusza Waltera została złożona w kaplicy. Wieńce oraz kwiaty składają przyjaciele i rodzina twórcy TVN. W tle słychać dźwięki utworu "Z Tobą chcę oglądać świat".

12:59

Wśród pogrążonych w smutku żałobników znajduje się m.in. Martyna Wojciechowska. Zgromadzeni po złożeniu wieńców zaczynają się rozchodzić.

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat
Sonda
Czy uważasz, że film o historii rodziny Mariusza Waltera byłby hitem?
Tłumy gwiazd żegnały Mariusza Waltera
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany