Mariusz Walter nie żyje. Twórca TVN miał 85 lat

2022-12-13 20:41

Mariusz Walter nie żyje. Smutne wieści o odejściu legendarnego założyciela stacji TVN, Mariusza Waltera, przekazała widzom TVN Monika Olejnik w programie "Kropka nad i". Walter, jedna z najważniejszych postaci w polskich mediach, na zawsze wpisał się w historię polskiej branży rozrywkowej. Zmarł w wieku 85 lat. Do ostatnich chwil życia pozostawał niepoprawnym marzycielem i zapalonym kibicem.

Mariusz Walter zmarł w wieku 85 lat. Był jednym z twórców TVN i najważniejszych postaci w historii polskich mediów. Do wszystkiego doszedł sam

Mariusz Walter zmarł w wieku 85 lat, o czym poinformowała na wizji Monika Olejnik. Były prezes TVN, współzałożyciel i współwłaściciel grupy ITI, był zdecydowanie jedną z najbardziej legendarnych postaci w polskich mediach. Do sukcesu doszedł sam, stale marząc o stworzeniu pierwszej profesjonalnej informacyjnej stacji telewizyjnej w Polsce. Dopiął swego, nie tylko budując silną markę TVN, ale i TVN24.

Mariusz Walter zasłynął także jako zapalony fan piłki nożnej - przez wiele lat zasiadał we władzach ulubionej drużyny Legii Warszawy. Tworzył nie tylko popularne formaty programów rozrywkowych, ale też filmów, m.in. "Gra o wszystko", który otrzymał w 1970 roku nagrodę Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu Filmów Sportowych w Oberhausen.

Za swoje zasługi dla Polski w 2001 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżniono go także statuetką "Gwiazdy Telewizji Polskiej" w 2002 roku. Wręczono mu ją z okazji 50-lecia TVP za "nowatorskie programy telewizyjne, stworzenie nowej jakości w rozrywce i publicystyce telewizyjnej". Będzie go bardzo brakować!

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat
Nasi Partnerzy polecają