QUIZ Na dobre i na złe. Kogo grali Żmijewski, Opania, Foremniak, Wilczak i inni?

2024-04-14 15:18

Wielu Polaków chciałoby się leczyć w takim szpitalu, jaki oglądamy w serialu "Na dobre i na złe". Lekarze i pozostały personel medyczny w Leśnej Górze są wyjątkowi. Szczególnym sentymentem widzowie darzą dawną obsadę produkcji TVP. Pamiętasz te postacie? Rozwiąż QUIZ Na dobre i na złe. Kogo grali Artur Żmijewski, Marian Opania, Małgorzata Foremniak, Paweł Wilczak i inni?

Od Na dobre i na złe po Ojca Mateusza. Tak na przestrzeni lat zmieniał się Artur Żmijewski

i

Autor: akpa

Trzon serialu "Na dobre i na złe" początkowo stanowiła trójka aktorów: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski i Krzysztof Pieczyński. Ważne role grali także m.in. Marian Opania, Jolanta Fraszyńska, Emilia Krakowska czy Elżbieta Skibińska. Gdy w 1999 roku serial wchodził na antenę TVP, chyba nikt nie przypuszczał, że 25 lat później nadal będzie mozna go oglądać w telewizji. Zmienili się główni bohaterowie - jedni przyszli, drudzy odeszli - ale nadal najważniejszym miejscem w produkcji jest fikcyjny szpital w Leśnej Górze. Niektórych postaci - mimo że od dawna nie grają w "Na dobre i na złe" - nie da się zapomnieć. Rozwiąż QUIZ Na dobre i na złe. Kogo grali Artur Żmijewski, Marian Opania, Małgorzata Foremniak, Paweł Wilczak i inni? Przygotowaliśmy 18 pytań. W każdym tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. 

QUIZ Na dobre i na złe. Kogo grali Żmijewski, Opania, Foremniak, Wilczak i inni?

Pytanie 1 z 18
Małgorzata Foremniak w "Na dobre i na złe" grała:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki