Prezenter "Teleexpressu" z żoną, w tle ich ślub. Przed laty zdradził ją z kochanką, z którą ma dziecko

2023-12-02 0:41

Rafał Patyra (49 l.) to dziennikarz znany z serwisów sportowych oraz prowadzenia "Teleexpressu" w TVP. Absolwent warszawskiego AWF od 22 lat ma żonę, Joannę, którą poznał na studiach. Kilka lat po ślubie nawiązał romans, którego owocem była córka. Żona wybaczyła mężowi zdradę. Teraz rodzina jest głęboko wierząca.

Rafał Patyra

i

Autor: AKPA

Dziennikarz sportowy pochwalił się zdjęciem z żoną Joanną. Za ich plecami widać ich wspólne zdjęcie w ramie, które zostało wykonane w czasie sesji ślubnej. - No nic się nie zmieniliśmy, nic - napisał Rafał Patyra w poście na Instagramie. Przypomnijmy, że mało brakowało, a jego małżeństwo rozpadłoby się przez jego romans z kochanką, którego owocem było nieślubne dziecko. - Nie wiedziałem, w którą stronę iść. Jedni znajomi doradzali, żebym odszedł do tamtej kobiety. Inni, żebym został z rodziną. Przeciąganie liny, rozważanie wszystkich za i przeciw trwało jakieś trzy lata - przyznał się tygodnikowi "Dobry Tydzień".

Rafał Patyra nie kryje, że w powrocie do żony pomogła mu wiara w Boga. - Kiedy sobie myślałem, że odejdę do tamtej kobiety i będę odcięty od sakramentów, bardzo mnie to bolało (…) Byłem na dnie psychicznym i emocjonalnym. Aż w końcu zawołałem do Boga: "zajmij się tym, bo sam sobie nie poradzę. Zrób ze mną, co chcesz!". I Pan Bóg wziął sprawy w swoje ręce - dodał prezenter "Teleexpressu".

Rafał Patyra jest osobą głęboko wierzącą. Razem z żoną jeżdżą na spotkania modlitewne wspólnoty Mamre. - Małżeństwo stało się dużo lepsze i dużo mocniejsze niż wcześniej - mówili zgodnie. W sumie doczekali się czwórki dzieci - trzech córek i syna. Każdego wieczora odmawiają różaniec oraz zwracają się do Boga przed każdym posiłkiem. - Zależy nam, by miały świadomość priorytetów – najpierw są dla Boga, potem dla ojczyzny, a na trzecim miejscu dla rodziców - wyznał Patyra.

Gwiazdor TVN i TVP pracował u Rydzyka! Przejmująca spowiedź Rafała Patyry

Sonda
Wybaczyłabyś zdradę?