Małgorzata Rozenek

i

Autor: Instagram @m_rozenek

Na nią nie ma mocnych!

Rozenek mokła w słusznej sprawie!

2023-02-24 16:37

Małgorzata Rozenek (45 l.) ma za sobą pracowity dzień. Korzystając z wolnego od prowadzenia "Dzień dobry TVN", kontynuowała zbieranie podpisów pod wnioskiem o refundację zapłodnienia metodą in vitro. Razem z posłanką Koalicji Obywatelskiej, Kamilą Gasiuk-Pihowicz (40 l.), wybrała się do Garwolina, Siedlec oraz Mińska Mazowieckiego.

Małgorzata Rozenek walczy od dłuższego czasu o lepsze jutro dla wielu Polek, które z przyczyn biologicznych nie mogą mieć dzieci. Gwiazda, która sama urodziła trzech synów dzięki sztucznemu zapłodnieniu, pragnie, by inne kobiety również miały możliwość skorzystania z in vitro, nawet wtedy, jeśli ich na to nie stać. Właśnie z tego powodu udała się w piątek w okolice Siedlec, by spotkać się z władzami konkretnych miejscowości oraz zbierać kolejne podpisy pod petycję o refundację tego zabiegu.

Małgorzata Rozenek mokła w słusznej sprawie!

- Dziś kolejny raz ruszamy w Polskę, żeby zbierać podpisy pod obywatelskim projektem przywracającym refundację procedury in vitro. Teraz Garwolin, później Siedlce, a później Mińsk Mazowiecki. Zaraz wrzucę wam grafikę pokazującą, w którym miejscu dokładnie będziemy z wami rozmawiać, spotykać się, informować, edukować o tym, czym jest in vitro, jak ważne jest, żeby polskie rodziny, polskie pary, mogły leczyć się zgodnie z normalnymi standardami światowej i europejskiej medycyny. In vitro jest najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności. Ważne jest, żebyśmy my, polscy obywatele, mieli do tego dostęp, a refundacja ten dostęp gwarantuje - zapowiadała z samego rana na swoim Instagramie.

Niestety, pogoda w Garwolinie, do którego dotarła na 10, nie sprzyjała spotkaniom. Lał deszcz, ale mimo to mieszkańcy przyszli w wyznaczone miejsce, by porozmawiać z gwiazdą, albo po prostu zrobić sobie z nią zdjęcie.

Doceniacie starania Małgorzaty Rozenek w tej kwestii?

Małgorzata Rozenek walczy o refundację in vitro

i

Autor: Instagram @m_rozenek
Sonda
Zagłosujesz na Małgorzatę Rozenek-Majdan?