Dożył 100 lat, a pochowają go dopiero 7 miesięcy po śmierci. W końcu podano datę pogrzebu Witolda Sadowego

Witold Sadowy, Krystyna Janda Premiera spektaklu Lily
Autor: AKPA Witold Sadowy, Krystyna Janda Premiera spektaklu "Lily"

Witold Sadowy był uznanym aktorem i felietonistą. Urodzony w Warszawie artysta dożył stu lat! Zmarł w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. 10 miesięcy przed śmiercią publicznie przyznał, że jest gejem. Artysta zostanie pochowany dopiero 7 miesięcy po śmierci. Kiedy odbędzie się pogrzeb Witolda Sadowego? Na Facebooku pojawiły się szczegółowe informacje. Podczas uroczystości pogrzebowych, Sadowego ma wspominać m. in. Krystyna Janda. Uroczystość będzie miała charakter państwowy!

Witold Sadowy to uznany artysta. Urodził się 7 stycznia 1920 w Warszawie. Był aktorem, który brylował w sztukach teatralnych oraz w produkcjach filmowych. Wystąpił w kultowych filmach powojennych: "Zakazane piosenki" i "Zezowate szczęście". W latach 80. rozpoczął działalność jako felietonista teatralny. Publikował w m. in. „Życiu Warszawy”, „Życiu Codziennym”, „Słowie”, „Expressie Wieczornym” i w ukazującym się w Nowym Jorku „Nowym Dzienniku”. Na emeryturze pisał również dla  „Gazety Wyborczej”, gdzie zaczął publikować nekrologi zmarłych aktorów i reżyserów, dlatego był nazywany „Charonem, który przeprawia na drugi brzeg warszawskich aktorów”. W styczniu 2020 ujawnił, że jest gejem. Zdradził wiele ze swojego życia uczuciowego i wyznał, kim jest jego ukochany.  Artysta zmarł 15 listopada 2020 w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie w Konstancinie-Jeziornie. Po siedmiu miesiącach od śmierci w końcu odbędzie się jego pogrzeb.

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani

Kiedy pogrzeb Witolda Sadowego?

Związek Artystów Scen Polskich poinformował na Facebooku o szczegółach pogrzebu Witolda Sadowego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15.06.2021 o godz. 13.00 w Kościele Pokamedulskim (ul. Dewajtis 3 Lasek Bielański). Mszę Świętą celebrować będzie ks. Wojciech Drozdowicz. Ostatnia wola zmarłego dotyczyła tego, aby na pogrzebie wspominały go Koleżanki i Koledzy ze środowisk twórczych, wystąpią: Zespół Mazowsze, Lidia Sadowa, Krystyna Janda, Joanna Rawik, Czesław Majewski oraz Studenci Warszawskiej Akademii Teatralnej. W imieniu środowiska artystę pożegna jego wieloletni przyjaciel, prezes ZASP - Krzysztof Szuster. O godz. 15.00 spod głównej bramy Wojskowych Powązek ruszy kondukt żałobny odprowadzając prochy Witolda Sadowego do grobu rodzinnego. Uroczystość będzie miała charakter państwowy.

"Pogrzeb niekoniecznie musi być smutny" - powiedział kiedyś Witold Sadowy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze