Andrzej Strzelecki nie żyje. Gwiazdor "Klanu" zmarł na raka

2020-07-17 9:58 MGa
Andrzej Strzelecki nie żyje
Autor: SUPER EXPRESS Andrzej Strzelecki nie żyje

Na początku czerwca Joanna Strzelecka-Żylicz (41 l.), córka aktora Andrzeja Strzeleckiego (+68 l.) poinformowała, że jej ojciec zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Jedyną szansą na pokonanie nowotworu były bardzo drogie leki, które produkowane są w Stanach Zjednoczonych. Miesięczny koszt kuracji miał wynieść 150 tysięcy złotych. Niestety aktor "Klanu" przegrał walkę ze straszną chorobą. O jego śmierci poinformował dziennikarz Przemysław Szubartowicz. Wiadomość w Polsat News potwierdziła także córka aktora.

Andrzej Strzelecki nie żyje. Po informacji o chorobie Andrzeja Strzeleckiego zaczęto organizować zbiórkę pieniędzy na leczenie gwiazdora "Klanu". Aktor jako podopiecznym fundacji Rak'n'Roll potrzebował aż 1,5 miliona złotych! - Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem... - pisał wówczas Andrzej Strzelecki.

Aktor mimo choroby pojawił się w pracy na planie "Klanu". Miał wyraźne kłopoty z mówieniem. Ciągle wierzył, że uda mu się wygrać z nowotworem. Na stronie fundacji Rak'n'Roll udało się zebrać 715 tysięcy złotych. Dzięki zbiórce na Facebooku doszło kolejnych 170 tys. złotych. Janusz Józefowicz w Teatrze Buffo zorganizował także koncert charytatywny na cześć chorego kolegi.

Kim był Andrzej Strzelecki?

Andrzej Strzelecki był aktorem, reżyserem i wykładowcą akademickim. W latach 2008-2016 piastował funkcję rektora Akademii Teatralnej w Warszawie. Pasjonował się także grą w golfa. Był także konferansjerem, satyrykiem i prezenterem telewizyjnym. Do najbardziej znanych jego ról oprócz tej w "Klanie", należą także te w "1920. Bitwa Warszawska" i "W pustyni i w puszczy". 

Andrzej Strzelecki - rodzina

Żoną Strzeleckiego była aktorka Joanna Pałucka (58 l.). Była jego koleżanką w Teatrze Rampa. Zagrała w "Klanie" mamę Martynki - ukochanej Maciusia. Andrzej i Joanna doczekali się syna Antoniego (19 l.).Aktor miał także córkę Joannę (41 l.) z pierwszego małżeństwa z Ewą Czarniecką.

Choroba zmieniła gwiazdora "Klanu". Tak teraz wygląda Andrzej Strzelecki

Gwiazdor "Klanu" ma raka. Potrzebuje strasznie drogiego leku! Trwa zbiórka

Zmarł Andrzej Strzelecki.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze