Anoreksja w "Top Model". "Nie chodzi tu o dobro kandydatów"

2019-09-18 9:54 doll
Jurorzy Top Model
Autor: AKPA

Program „Top Model” cieszy się wśród widzów niesłabnącą popularnością. Przez wszystkie edycje na ekranie pokazano różne, często skomplikowane historie uczestników, dla których świat mody miał być swojego rodzaju terapią.

W TVN-ie ruszyła właśnie ósma edycja hitowego „Top model”, który już od pierwszego odcinka zagwarantował widzom spore emocje. Olga Kleczkowska tak niefortunnie spacerowała wybiegiem, że wykręciła nogę. Polała się krew i potrzebna była interwencja personelu medycznego.

W "Top Model" polała się krew. Interweniowali medycy

Sandra z "Top Model" wstydzi się MAŁYCH PIERSI? [WIDEO]

Nie jest tajemnicą, że w „Top Model”, jak i w całej branży, zdarzają się modelki i modele z zaburzeniami odżywiania. Rygorystyczne wymogi branży sprawiły, że profesja modelki kojarzy się z anoreksją i wymiarami nie do osiągnięcia za pomocą zbilansowanej diety. Potwierdza to Kaja Funez Sokoła, terapeutka, która sama robiła kiedyś karierę w modelingu. Dziewczyna widzi, że na wizji nie zawsze prezentowane są właściwe wzorce.

- Zaburzenia odżywiania są nadal obecne w świecie mody i często się zdarzają – potwierdza Kaja w rozmowie z Plejadą.

Terapeutka zaznacza jednak, że uczestnicy powinni być po opieką psychologa, a nie wystawiani na pastwę widzów i nieprzychylnych komentarzy.

- W takim programie uczestnicy powinni mieć opiekę psychologiczną, powinni być monitorowani i pracować z doświadczonym terapeutą. Zaburzenia odżywiania czy uzależnienia to nie "sezonowe choroby", a ślady po nich zostają na stale w psychice. Istnieje duże ryzyko nawrotu, szczególnie w sytuacjach stresowych, a wiadomo, że udział w show jest taką sytuacją – komentuje.

- Zresztą, jak wiemy, wielu uczestników doświadczyło nie tylko zaburzeń odżywiania, ale i depresji oraz przyznali się do uzależnienia czy bycia Dorosłym Dzieckiem Alkoholików. Zostawianie ich pod opieką osób, które nie mają w tej kwestii zielonego pojęcia, a jedynie zajmują się powierzchownością i aparycją, jest niedopuszczalnym rozwiązaniem. Swoją ignorancją organizatorzy show mogą komuś wyrządzić bardzo wielką krzywdę! Znowu widzimy, że nie chodzi tu o dobro kandydatów, a jedynie efekciarstwo.

Przypomnijmy, że w „Top Model” już kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, które wywołały wśród widzów mieszane uczucia:

Program TOP MODEL to OSZUSTWO? Paulina Papierska NIE MA kontraktu!

TOP MODEL 2: Angelika DOTYKANA przez Wolińskiego na OKŁADCE PLAYBOYA! ZDJĘCIA