Grała Wieśkę w "Daleko od szosy". Popełniła samobójstwo. Tak wygląda jej grób [WIDEO]

2021-03-02 16:09 mga
Daleko od szosy i grób Anny Szczepaniak
Autor: mat. archiwalny Aktorka popełniła samobójstwo

"Daleko od szosy" to serial z 1976 roku w reżyserii Zbigniewa Chmielewskiego (†82 l.). W rolach głównych w serialu wystąpili Krzysztof Stroiński (71 l.), Sławomira Łozińska (68 l.) i Irena Szewczyk-Kowalewska (74 l.) i Anna Szczepaniak (†27 l.). Aktorka nie zdążyła zrobić wielkiej kariery. Zginęła w tragicznych okolicznościach w 1979 roku.

Jeden z ulubionych seriali Polaków inspirowany jest prawdziwą historią Ani i Leszka Uchańskich. Serial o ich losach mimo, że ma ponad 40 lat, jest ciągle powtarzany przez telewizję. Irena Szewczyk-Kowalewska po rezygnacji z zawodu, została pracownikiem naukowym  w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymując tytuł doktora habilitowanego.

Kulisy kultowego serialu "Daleko od szosy": prawdziwa historia Ani i Leszka

Niestety z "Daleko od szosy" wiążę się także smutna historia związana z Anąa Szczepaniak, która wcielała się w rolę Wieśki, koleżanki Ani ze studiów . To właśnie dzięki jej postaci poznali się główni bohaterowie serialu - Leszek Górecki i Anna Popławska. Aktorka zmarła tragicznie zaledwie trzy lata po premierze 7-odcinkowego serialu. 2 marca 1979 roku popełniła samobójstwo wyskakując z okna jednego z warszawskich bloków. Powodem przedwczesnej śmierci aktorki była tragedia życiowa. W wieku 43 lat w niewyjaśnionych do końca okolicznościach zmarł jej kochanek, aktor Andrzej Antkowiak (†42 l.), z którym Anna Szczepaniak związała się po zerwaniu z narzeczonym Andrzejem Strzeleckim (†68 l.). Mężczyzna zmarł niespodziewanie na tętniaka mózgu w styczniu 1979 roku. Aktorka tak bardzo go kochała, że nie przeszkadzał jej nawet fakt, że Antkowiak miał żonę i był uzależniony od alkoholu. Równo 40 dni po jego śmierci zdecydowała się odebrać sobie życie. Została pochowana na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (kwatera 42B 5/1-2).

Groby znanych polskich samobójców. Aktorzy, matka chrzestna Lecha Kaczyńskiego

Smutny los spotkał także serialową Bronkę. Sławomira Łozińska straciła syna Tomasza Olejniczaka w kwietniu 2002 roku. Student medycyny, zmarł na zator w wieku zaledwie 24 lat. Nie dostał leków przeciwzakrzepowych, po tym jak skręcił nogę wysiadając z autobusu. Syn aktorki znanej z "Daleko od szosy" i "Barw szczęścia" oraz pianisty Janusza Olejniczaka (69 l. l.) został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie.

Groby dzieci gwiazd. Grób syna gwiazdora "Samych swoich" w tragicznym stanie

Mijają 42 lata od samobójstwa Anny Szczepaniak. Tak wygląda jej grób
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze