Jesienna ramówka TVP 2018. Relacja na żywo

2018-08-23 19:34 MGa
 Jesienne hity TVP
Autor: se.pl

W czwartek 23 sierpnia jesienna ramówka Telewizji Polskiej, na której zobaczymy znanych aktorów, dziennikarzy i prezenterów. Gwiazdy TVP będą pozować na czerwonym dywanie już od godz. 18.00. Sama konferencja ramówkowa, na której pojawi się prezes Jack Kurski rozpocznie się o godz. 19:30.  Sporą część wydarzenia będzie relacjonować TVP Info. Wzmianki o ramówce TVP na pewno nie zabraknie także w "Wiadomościach".

W jesiennej ramówce TVP nie zabraknie znanych hitów. Na "Jedynce" zobaczymy 5. edycję "Rolnik szuka żony" (niedziela 2 września, godz. 21:15), drugi sezon telenoweli "Leśniczówka" (od poniedziałku do środy o godz. 20.30, począwszy od 3 września), drugi sezon "Korony królów" oraz trzeci sezonu "Dziewczyn ze Lwowa" (sobota 1 września, 20:30). Ponadto na widzów czekać będą nowe odcinki teleturnieju "Jeden z dziesięciu" oraz zmieniona formuła "Jaka to melodia?", którą poprowadzi Norbert "Norbi" Dudziuk.

Nie będzie natomiast nowych odcinków "Komisarza Alexa". W zamian od niedzieli 2 września o godz. 20:10 widzowie TVP1 będą śledzić nowy serial "Drogi wolności", którego pilotażowy odcinek można było zobaczyć 1 sierpnia. 11 listopada TVP1 pokaże także pilotażowy odcinek serialu "Młody Piłsudski" (w głównej roli Grzegorz Otrębski).

W TVP2 bez większych zmian. Powróci "Familiada", "Koło fortuny" i "Big Music Quiz". Od 1 września start „The Voice of Poland 9”. W nowym jury zasiądą Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Michał Szpak i Piotr Cugowski. Wcześniej, bo już 27 sierpnia powrócą ulubione serialu telewidzów - "Barwy szczęścia", "Na sygnale", "Na dobre i na złe" i "M jak miłość".

Na żywo

Ramówka TVP - jesień 2018. Relacja z wydarzenia!

18:12

Na ściance pozują już pierwsze gwiazdy. Jednym z pierwszych przybyłych na konferencję jest Tomasz Oświeciński, znany z roli Andrzejka w "M jak miłość".

18:20

18:30

Po przejściu przez ściankę wszystkich gwiazd przyszedł czas na rozmowy z gwiazdami TVP. I tak między innymi Tomasz Rożek, prowadzący program popularnonaukowy "Sonda" wyznał wziął pod lupę swoje pochodzenie. Okazało się, że jego przodkowie ze strony ojca byli... Wikingami!

19:30

Premiera nowego serialu "Drogi wolności" została zapowiedziana na 2 września. Jedną z aktorek grających w nowej produkcji jest Anna Polony.

19:55

Czas rozpocząć oficjalną część jesiennej ramówki TVP. Na scenie pojawiają się prowadzący - Tomasz Kammel i Marzena Rogalska. Prezenter jest zachwycony frekwencją. - Mogliście być na rajskich plażach, a wybraliście nas - żartuje i szybko dodaje: - Jesteśmy wam bardzo wdzięczni.

20:05

Hasło przewodnie tegorocznej ramówki to "Bądźmy razem jesienią". Na scenie pojawia się prezes TVP.

- Uwielbiam ten moment, kiedy widzę potęgę Telewizji Polskiej - tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie Jacek Kurski.

20:10

- Miałem marzenię by odbudować siłę i prestiż TVP i wiem, że jestem na dobrej drodze. Od pół roku wzrasta wskaźnik oglądalności TVP1 i TVP2. (...) Po raz pierwszy udało się nam zarobić na mundialu 10 milionów na czysto - chwali się prezes TVP.

To jednak nie koniec sukcesów TVP, o których mówi Kurski

- Korona Królów okazała się strzałem w 10. Mam nadzieję, że kolejny sezon równie przypadnie widzom do gustu. Jestem dumny z tej produkcji, bo opowiada o naszej historii.

20:14

Kurski zapowiedział przy okazji nowy serial "Młody Piłsudski", którego premiera będzie miała miejsce 11 listopada. Niestety na razie będzie to jedynie odcinek pilotażowy. To jednak nie koniec. W nowej ramówce TVP, zgodnie z zapowiedziami prezesa, stawia na widowiska na żywo oraz programy muzyczne.

- Chcę abyśmy mieli świadomość jak ważna jest publicystyka i ta polityczna i ta rozrywkowa - zachwala program "Pytanie na śniadanie" prezes.

20:20

TVP zdecydowała się na nadawanie nie pięciu a sześciu odcinków tygodniowo programu "Alarm!". Wśród nowości znalazł się program "Roztańczony Narodowy", który będzie emitowany 23 września.

20:22

- Siatkówka reprezentacji polskiej wraca na antenę TVP już 9 września - zapowiedział prezes Kurski. Okazuje się, że mecze mistrzostw świata w siatkówce będzie można obejrzeć na otwartych kanałach TVP1 i TVP Sport.

20:28

TVP to również kultura wysoka i bogata oferta Teatru Telewizji, w której zobaczymy m.in. "Wesele" Wyspiańskiego. Przy okazji Jacek Kurski gratuluje Alicji Węgorzewskiej, która 22 sierpnia 2018 roku odebrała nagrodę przyznaną przez Sycylijski Chór Liryki za spektakl operowy "Armide", wystawiony w listopadzie 2017 roku w Warszawie.

20:32

Co ciekawe prezes TVP zapowiedział, w serialu "Dziewczyny ze Lwowa" pojawią się wątki związane z aferą reprywatyzacyjną.

Wystąpienie Jacka Kurskiego się zakończyło.

20:38

A wśród nowości ramówki pojawi się jeszcze program "Regiony TVP" - czyli nowy program informacyjny, który skupi się na doniesieniach korespondentów.

20:40

Po przemówieniach i zaprezentowaniu wszystkich nowości przyszedł czas na podziękowania i wspólne zdjęcia. Na scenę wyszła obsada "M jak miłość". Serial w tym roku obchodzi 18 urodziny. W związku z tym głos zabrała Teresa Lipowska:

- Jesteśmy już dojrzali. Myślę, że spokojnie dojedziemy do pełnej dojrzałości, czyli do 21. lat - wyznała aktorka i dodała - Jestem jedyną aktorką tutaj, która była na planie pierwszego odcinka.

W tym momencie z tłumu krzyczy Anna Mucha, aby zaśpiewać obsadzie tradycyjne "Sto lat".

Uwaga uwaga! W Lidzbarku Warmińskim 25 sierpnia tego roku szykuje się piknik z ekipą serialu "Korona Królów" - takie obwieszczenie miał dla obecnych Tomasz Kammel.

21:00

Na scenę wchodzi Norbi, który został prowadzącym "Jaka to melodia". Przypomnijmy, że pierwszy odcinek programu po wakacjach obejrzymy 1 września. Norbi wdaje się w rozmowę z Rogalską.

- No robota jest świetna, bardzo dobrze płacą, bardzo dobrze śpiewają. Wiesz, wzięli też nowego kolesia do prowadzenia i no jest lepszy - żartuje Norbi, który kończy swoją wypowiedź również w żartobliwy sposób - Nigdy nie widziłem tak wielu pięknych ludzi i tak trzeźwych o tej godzinie.

21:05

Marzena Rogalska zaradza, że w nowym "The voice of Poland" mistrzem ciętej riposty jest Piotr Cugowski

21:15

Odśpiewaniem uroczystego "Sto lat" zakończyła się oficjalna część ramowki TVP. Teraz czas na wywiady i rozmowy z gwiazdami, o których w najbliższym czasie przeczytacie w "Super Expressie".

Najnowsze