Karolina Pilarczyk gotowa do startu!

2021-04-08 22:29 pam
Karolina Pilarczyk i Mariusz Dziurleja gotowi do nowego sezonu
Autor: Artur Zawadzki

Start w trzech dyscyplinach motosportu oraz emisja dwóch programów telewizyjnych z jej udziałem - to tylko niektóre z planów na ten rok. Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek driftingowych, Karolina Pilarczyk rozpoczęła kolejny sezon motorsportowy.

Fuksjowy ptak motorsportu

Ostatni rok nie był łatwy dla żadnego sportowca. Pandemiczne ograniczenia odcisnęły piętno także w motorsporcie. Tym bardziej cieszy fakt, że są zawodnicy, którzy na przekór temu co smutne, wciąż inspirują, zarażają pozytywną energią i dostarczają wiele powodów do uśmiechu.

Mowa o Karolinie Pilarczyk, naszej najpopularniejszej drifterce, która, w towarzystwie swojego menadżera zespołu Mariusza Dziurleja, 6.04 konferencją wprost z Autodromu Jastrząb zainagurowała kolejny w swej karierze sezon motorsportowy.

2020 choć trudny to z sukcesami

Podsumowując rok 2020 Karolina i Mariusz przyznali, ze nie było łatwo. Ograniczenia spowodowały, ze nie udało się wziąć udziału w wielu zawodach na świecie, w tym ligi Formula Drift w USA, ale mimo wszystko, choć trudny, to był to jeden z lepszych sportowych sezonów naszej pary. Karolina zajmowała czołowe miejsca w zawodach driftingowych w Polsce i Europie a co więcej, za namową Mariusza, zaczęła rozszerzać swoje umiejętności kierowcy motorsportowego o kolejne dyscypliny. Od lat wspierają ich Yato oraz Falken, czy Petronas.

Prawdziwy park maszyn

Zapowiadając to co będzie się działo w tym roku, wielu zapewne zdziwił widok nie tylko auta driftingowego ale także profesjonalnego auta do off-roadu a także do wyścigów. Oczywiście wszystkie trzy w tym samym fuksjowy designie! Fani, śledzący aktywności zespołu Pilarczyk-Dziurleja na bieżąco, wiedzieli już, a reszta właśnie się dowiedziała, że w tym roku charakterystyczny kolor fuksji  będzie można zobaczyć nie tylko w driftingu oraz właśnie w off-roadzie i na wyścigach. Karolina bowiem będzie brała udział równolegle w tych trzech jakże odmiennych dyscyplinach motorsportu. „Drifting zawsze będzie moją największą miłością i zawsze będzie na pierwszym miejscu, ale przyznaję że inne dyscypliny też mnie zaczynają wciągać. Za namową Mariusza zdecydowałam się na udział w najtrudniejszych zawodach off-roadowych, czyli Rainforest Challenge polskiej edycji (RFC Poland). Jednocześnie jak dostaliśmy propozycję startu w Mistrzostwach Polski w Wyścigach Samochodowych, to nie trzeba nas było długo namawiać na kolejne wyzwanie” śmieje się Karolina. 

Magia szklanego ekranu

O naszą Mistrzynię upomniała się także telewizja. Na platformie IPLA TV można właśnie oglądać pierwszy sezon talk-show "Mistrzowie Motorsportu", który prowadzi właśnie zespół Pilarczyk-Dziurleja, a na premierę czeka prawdziwy rarytas dla fanów driftingu, program "Drift My Ride" w którym Karolina i Mariusz pokażą życie wielu wybitnych polskich drifterów.

Trzeba przyznać, ze duet Karolina i Mariusz to wyjątkowa para. Ich marzeniem jest popularyzacja motorspostu w Polsce. A to wyjątek, gdyż sytuacja w której jeden zawodnik danej dyscypliny promuje innego to niecodzienny widok. „Nam zależy przede wszystkim  na tym, aby jak najwięcej ludzi pokochało motorsport. Żeby przekonali się, że w tej dziedzinie swoje marzenia można realizować niezależnie od wieku i zamożności. Dostajemy mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy piszą ze kochają nas właśnie za to ze ich motywujemy, inspirujemy i dodajemy wiary, że wszystko może się udać. Dla takich wiadomości chce się działać dalej” przyznaje Mariusz Dziurleja.

Oby takich pozytywnych postaci w sporcie było jak najwięcej. Mocno trzymamy kciuki za nasz motorsportowy zespół i za przykładem szefa marki Petronas, już nie możemy się doczekać startów Karoliny w tym roku.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze