Milionerzy: Nie znał TEGO przedmiotu! Musiał prosić o pomoc

2020-11-30 21:15 dkow
Hubert Urbański Milionerzy TVN
Autor: Instagram Hubert Urbański Milionerzy TVN

Nowy tydzień to nowe emocje w "Milionerach"! Za nami poniedziałkowa rozgrywka o milion. Z czym zmierzyli się uczestnicy kultowego teleturnieju? Sprawdź, co sprawiło im trudność! Czy znasz ten przedmiot? Czym jest kamień winny...

Kolejna szansa na wielką wygraną skusiła wielu chętnych. Jednak w "Milionerach" trzeba być przygotowanym na wszystko. W zeszłym tygodniu pokryta śniegiem ośla sprawiła uczestnikowi dużo problemów. Najczęściej zawodnicy nie stronią od głębokiej analizy pytań - ta zawodniczka zaskoczyła wszystkich porażką w pytaniu o... modę!

Zobacz też: Milionerzy: SZOKUJĄCE! Nie znała tej bestsellerowej powieści!

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" Hubert Urbański (54 l.) kontynuował rozgrywkę z Robertem - z zamiłowania pszczelarzem. To pytanie za 40 tys. złotych sprawiło mu ogromną trudność. Wykorzystał na nie aż dwa koła ratunkowe!

Kamień winny:

A. to bat na dłużników

B. zwiększa objętość bitych białek

C. wydobywa się z rzek

D. to popularna planszówka

Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie! Postanowił wykorzystać koło ratunkowe 50:50, dzięki któremu do wyboru pozostały odpowiedzi B i C. Jednak to nie dało Robertowi całkowitej pewności. Zadzwonił do przyjaciela, który wskazał odpowiedź B. Czy była to poprawna odpowiedź? Jak najbardziej! Czy wiesz czym jest kamień winny?

Znajdź błąd ortograficzny: Milionerzy: Błąd ortograficzny w pytaniu! Zdezorientowana uczestniczka

Jak czytamy na stronie Wikipedia, kamień winny to sól kwasu winowego. Powstaje przy fermentacji albo podczas leżakowania wina osadzając się w kadziach i beczkach. W życiu codziennym znany jest jako składnik proszku do pieczenia, gdzie wymieszany z sodą oczyszczoną pełni rolę regulatora kwasowości. 

Najnowsze