Orędzie królowej Elżbiety II miało UKRYTY PRZEKAZ! Nie każdy zauważył ten SYMBOL

2020-04-06 11:47 doll
Królowa Elżbieta II
Autor: screen YouTube Królowa Elżbieta II

Koronawirus na Wyspach Brytyjskich zbiera coraz większe żniwo. Sytuacja jest na tyle poważna, że sama królowa Elżbieta II (94 l.) zdecydowała się na wygłoszenie orędzia! W niedzielę 5 kwietnia media pokazały jej przesłanie do Brytyjczyków. Okazuje się, że niosło ono za sobą ukryty przekaz.

Orędzie królowej Elżbiety II to prawdziwa rzadkość - sędziwa monarchini decyduje się na zabranie głosu tylko w wyjątkowych, niemalże krytycznych sprawach. Chociaż królowa regularnie składa Brytyjczykom życzenia świąteczne, to dopiero piąty raz (!) w historii swojego panowania wystąpiła z tak kryzysowym przesłaniem.

Książę Karol ma koronawirusa! Co z królową? Nie było wyboru

O czym mówiła królowa? Starała się podnieść Brytyjczyków na duchu i podkreśliła, że walkę z pandemią toczą wszyscy. Dopiero wspólnymi siłami można odnieść sukces. Kolejne pokolenia z pewnością będą wdzięczne za tak nietypowe bohaterstwo, jakim jest po prostu siedzenie w domu: "(...) Wspólnie walczymy z tą chorobą i chcę was zapewnić, że jeśli pozostaniemy zjednoczeni i niezachwiani, to uda nam się ją pokonać. Mam nadzieję, że w latach, które nadejdą, wszyscy będą mogli być dumni z tego, jak zareagowali na to wyzwanie. A ci, którzy przyjdą po nas, powiedzą, że Brytyjczycy tego pokolenia byli tak samo silni jak inni. Że samodyscyplina, spokojna, pogodna determinacja i współodpowiedzialność za innych wciąż charakteryzują ten kraj" - mówiła Elżbieta II.

Jak po każdym takim wystąpieniu królowej Elżbiety, i tym razem zwrócono uwagę na to, w jakim anturażu wystąpiła. Zwykle na jej biurku stało dużo rodzinnych zdjęć, z których znawcy brytyjskiej monarchii starali się wysnuć jakieś wnioski. Istotne były też bibeloty w tle.

Teraz królowa Elżbieta przemawiała na niemal ascetycznym tle: na biurku stała jedynie kwitnąca roślinka, symbol odradzającego się życia. Strój Elżbiety również był symboliczny: królowa wystąpiła w pięknej, zielonej sukni, a zieleń to wszak symbol nadziei. Niewerbalny komunikat orędzia 94-letniej królowej był więc jeden: Brytyjczycy, powinniśmy mieć nadzieję!

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze