Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Znaleziono ciało [SZCZEGÓŁY]

2019-08-22 9:06 doll
Piotr Woźniak-Starak
Autor: AKPA

Piotr Woźniak-Starak (+39 l.) nie żyje. Ciało producenta filmowego wyłowiono z jeziora Kisajno w okolicach Giżycka. Smutną wiadomość przekazał wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

To już niestety pewne: Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy i mąż dziennikarki Agnieszki Szulim, nie żyje. Ciało producenta wyłowiono z jeziora Kisajno (okolice Giżycka), gdzie szukano go od niedzieli rano.

Sprawdź: Tajemnicze jezioro Kisajno, z którego wyłowiono Piotra Woźniaka-Staraka [MAPA]

Wiadomość przekazał na Twitterze Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA.

Mówi Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

Przypomnijmy: w niedzielę do mediów przedostały się informacje o wypadku, do którego doszło na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Nad ranem 18 sierpnia policja otrzymała wezwanie od lokalnych wędkarzy, którzy zauważyli motorówkę dryfującą na wodzie i zakłócającą spokój osób przebywających nad jeziorem. Okazało się, że motorówka jest opuszczona, a na brzegu przebywa 27-latka, która ujawniła, że z maszyny wypadł 39-latek.

Dramat na jeziorze Kisajno. Czy zaginiony to Piotr Woźniak-Starak? Znamy prawdę

Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak pobrali się w 2016 roku w Wenecji, dokąd wyjechali, by odpocząć od nadmiernego zainteresowania ślubem w Polsce. Uroczystość była huczna, a para młoda zapewniła gościom przelot prywatnymi samolotami. Na ślubie pojawili między innymi Nergal, Magdalena Boczarska i Zosia Ślotała.

Jak wspominała dziennikarka w "Kulisach Sławy", ślub i wesele były najpiękniejszymi chwilami w jej życiu. - Wenecja ma w sobie magię. Jak płynęłam łódką do urzędu stanu cywilnego i machali mi turyści, to było to niezwykłe i wzruszające. Unosiłam się nad ziemią, nie mogłam w to uwierzyć. Nie wyobrażam sobie piękniejszego ślubu – opowiadała.

Historia poznania Szulim i Woźniaka-Staraka jest dość banalna: pewnej niedzieli wraz ze znajomymi pojawiła się na imprezie w domu Piotra i od razu wpadli sobie w oko, a potem przez cały rok bez przerwy przypadkiem na siebie wpadali. Odczytali to jako znaki, więc zaczęli spotykać się nieprzypadkowo. Ich zaręczyny odbyły się w blasku fleszy. W 2015 roku Piotr poprosił Agnieszkę o rękę na dorocznym wielkim balu TVN. Prezenterka nie zastanawiała się nawet przez chwilę. Powiedziała "tak" i wpadli sobie w ramiona. Na ślubnym kobiercu stanęli dokładnie rok później. W sierpniu wypada trzecia rocznica ich ślubu.

Jak okazało się kilka miesięcy po ślubie, Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak podpisali intercyzę.

Piotr Woźniak-Starak – kariera

Piotr Woźniak-Starak, zawodowo producent filmowy, prowadził firmę Watchout Studio, z którą wyprodukował kilka popularnych filmów, między innymi „Bogów” i „Sztukę kochania”. Jedną z ostatnich produkcji jest film „Ukryta Gra”, który Starak promował na Instagramie zaledwie kilka dni przed tragedią. Premiera filmu zapowiadana jest na 8 listopada.

Pierwsze kroki w branży filmowej Starak stawiał u boku… Andrzeja Wajdy przy „Katyniu”, gdzie był asystentem reżysera. Pięć lat później, w 2012 roku, wyprodukował film „Big Love”, jednak największe sukcesy producenckie to właśnie „Bogowie” i „Sztuka kochania’, które obejrzały w kinach miliony widzów. Portal money.pl podał, że zysk firmy Watchout Studio wyniósł w 2017 roku aż 617 tysięcy złotych.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Family forever Post udostępniony przez PWSAWS (@pwsas)

Piotr Woźniak-Starak – majątek, rodzina

Piotr Woźniak-Starak należał do grona najbogatszych osób publicznych. Rodzina Staraków od lat ląduje w rankingach najbogatszych Polaków (w 2019 roku była na szóstej pozycji wg tygodnika „Wprost”). Jerzy Starak jest właścicielem firmy Polpharma, ma udziały w Herbapolu Lublin, interesuje się też sztuką. Razem z żoną Anną współprowadzi restaurację Belvedere w warszawskich Łazienkach Królewskich.

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak z pierwszego małżeństwa. Woźniak-Starak, absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała między innymi jako modelka Mody Polskiej. Z drugiego małżeństwa, z Jerzym Starakiem, doczekała się córki, Julii Starak, przyrodniej siostry Piotra.

Najnowsze