Pogrzeb Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Data i miejsce pożegnania kompozytora

2021-08-03 19:11
Jerzy Duduś Matuszkiewicz nie żyje
Autor: AKPA Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz nie żyje

Znamy datę i miejsce pogrzebu Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Kompozytor zmarł 31 lipca w Warszawie w wieku 93 lat. Stworzył m.in. muzykę do seriali takich jak: "Janosik", "Czterdziestolatek", "Czterdziestolatek 20 lat później", "Alternatywy 4", "Stawka większa niż życie". Te dźwięki zostaną z nami na zawsze. Znamy datę i miejsce ostatniego pożegnania muzyka.

Znamy szczegóły pogrzebu Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Kompozytor odszedł 31 lipca 2021 roku w Warszawie. Był muzykiem jazzowym, kompozytorem. Jego utwory zna cała Polska. Odpowiadał za kompozycje do popularnych seriali telewizyjnych. Na tej liście znajdują się m.in.: "Janosik", "Czterdziestolatek", "Czterdziestolatek 20 lat później", "Alternatywy 4", "Stawka większa niż życie". Jerzy Matuszkiewicz skomponował też muzykę do piosenek: "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia" czy  "Jeszcze w zielone gramy". Niestety, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz nie żyje.

Pogrzeb Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Ostatnie pożegnanie kompozytora zaplanowane jest na środę 11 sierpnia na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w Kościele Murowanym o godzinie 11:10, jak podaje Jazz Forum. Następnie nastąpi odprowadzenie do grobu Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza na cmentarz miejscowy. Spocznie w grobie żony, Grażyny Matuszkiewicz z domu Kuberskiej, zmarłej 19 lutego 2019 roku. Miała 85 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE