Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina podała DATĘ i SZCZEGÓŁY dwudniowych uroczystości

2019-08-26 3:20 LIKP
Piotr Woźniak-Starak
Autor: AKPA Piotr Woźniak-Starak

Pogrzeb Piotra Wożniaka-Staraka. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie milionera i producenta filmowego. Ciało Piotra Woźniaka-Starka znaleziono w czwartek, 22 sierpnia, w jeziorze Kisajno w okolicach Giżycka. O śmierci producenta poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Teraz pojawiła się oficjalna wiadomość na temat pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina tragicznie zmarłego milionera zamieściła nekrolog w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej". Podane tam zostały szczegóły jego ostatniego pożegnania. Wiadomo już, że msza żałobna odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia, o godzinie 19.00 w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Anny Walentynowicz 1 (dawna ul. Jaworskiego). Następnego dnia urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka zostanie złożona w Fuledzie koło Giżycka, czyli w szczególnym dla zmarłego miejscu. "Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko jakby wiedział, że musi się śpieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał tam spędzać czas z przyjaciółmi i bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół. Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić - robimy to w Jego imieniu" - czytamy w nekrologu podpisanym przez Annę i Jerzego Staraków, żonę Piotra - Agnieszkę Woźniak-Starak, jego siostrę - Julię i brata - Patryka. 

Tu odbędzie się pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka [ZDJĘCIA]

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka zaapelowała, by nie składać po mszy kondolencji i zamiast kwiatów, przekazać ofiarę na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademia Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, ratujące porzucone, skrzywdzone zwierzęta.

Zrozpaczona rodzina rozpoznała ciało Piotra Woźniaka-Staraka [ZDJĘCIA]

Wiemy, co łączyło Piotra Woźniaka-Staraka z tajemniczą Ewą. Poznali się w dniu wypadku

Najnowsze