Prokuratura bada śmierć brata Kozidrak. Sekcja zwłok twórcy Bajmu wyjaśni tajemniczy zgon

2018-06-13 15:47 MGa
Jarosław Kozidrak
Autor: Facebook Jarosław Kozidrak

Jarosław Kozidrak (+63 l.) zmarł niespodziewanie we wtorek 12 czerwca. Muzyk był współzałożycielem zespołu Bajm i twórcą największych hitów grupy z latach 80., takich jak "Józek, nie daruję Ci tej nocy" i "Nie ma wody na pustyni". Był także starszym bratem Beaty Kozidrak (58 l.). Piosenkarką bardzo wstrząsnęła jego śmierć. Jarosław Kozidrak zmarł w Lublinie w tajemniczych okolicznościach. Jego zgon ma wyjaśnić przeprowadzona sekcja zwłok.

- Na miejscu był prokurator, który uznał, że konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok, w celu ustalenia przyczyn śmierci. Zostało też wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jest to standardowa procedura w takich przypadkach - tłumaczy "Kurierowi Lubelskiemu" prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sekcja zwłok została przeprowadzona w środę. - Czekamy na pisemną opinię biegłego - dodała Kępka.

Jarosła Kozidrak był współzałożycielem zespół Bajm, który powstał 40 lat temu. W 1978 roku Beata Kozidrak na festiwalu w Opolu wyśpiewała ich pierwszy przebój "Piechotą do lata". Nazwa zespołu pochodzi od imion założycieli, czyli Beaty Kozidrak, jej byłego męża Andrzeja Pietrasa, brata Jarosława i nieżyjącego od 2008 roku Marka Winiarskiego (+53 l.).

Więcej z działu - Gwiazdy
Najnowsze