Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11: Gorący FINAŁ! Kto wygrał?

2019-05-19 0:15 wp
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11, odc. 12 - finaliści
Autor: M. Zawada "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11", odc. 12 - finaliści

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11" dobiegła końca! Za nami wielki finał programu. Do zwycięzcy trafił czek na 100 tysięcy złotych. Oprócz solowych występów, gwiazdy wcieliły się w role znanego zespołu Black Eyed Peas. Na scenie pojawili się również byli uczestnicy show. Sprawdź co działo się w odcinku i kto okazał się najlepszy!

Na początku odcinka, finaliści wcielili się w członków zespołu "Black Eyed Peas". Zaśpiewali słynny przebój amerykańskiej grupy - "I Got A Feeling". Po tym występie, przyszła pora na prawdziwą, solową rywalizację.

Na pierwszy ogień Katarzyna Dąbrowska, która wyznała widzom swoje obawy sprzed pierwszych odcinków show: – Bardzo się tego bałam, czy ja sobie poradzę z tym programem, czy potrafię być elastyczna. Aktorka wcieliła się w rolę wokalisty zespołu Dżem - Ryszarda Riedla. Zaprezentowała się w utworze "List do M."– Umiesz połączyć ogromną wrażliwość z ogromną siłą. Umiesz połączyć niesamowitą precyzję z bardzo bogatymi i prawdziwymi emocjami. I dla mnie to wszystko tworzy wybitną osobowość artystyczną. Bardzo ci dziękuję za wszystkie twoje występy.

Z kolei udział w programie był marzeniem Kazika Mazura: – Wiem, że nie powinienem się do tego przyznawać, ale ja sam zgłosiłem się do tego programu i chciałem w nim być – opowiada aktor. – Czy drugi raz bym się zgłosił na własne życzenie? No ja myślę, że będę w następnej edycji – zdradził ze śmiechem Kazik. W finałowym wykonaniu wybrał postać Marylin Monroe i piosenkę "Bye Bye Baby". – To jest niemożliwe, co ty tutaj wykonujesz. Twoje poczucie humoru, zazdroszczę twojej rodzinie, że mają kogoś takiego na święta. Po prostu jesteś tak znakomity, tak promieniuje z ciebie ten żart, taki niewymuszony, wiesz, który jest na niebywałym poziomie intelektualnym. Naprawdę jestem twoim fanem. Brawo – powiedziała Małgorzata Walewska.

Ela Romanowska jest idealną osobą do tego programu – opowiadała o koleżance Katarzyna Zielińska. Na koniec Ela stała się Janet Jackson i wykonała hit "Together Again". - Ela jakbym była facetem to bym leżała po prostu plackiem przed Tobą i błagała cię o rękę. Myślę, że nie przebijemy się przez tłum twoich fanów, których zyskasz jeszcze więcej po tym co tu wyrabiasz w tym programie – komplementowała Elę Kasia Skrzynecka.

W finałowym odcinku Antek Smykiewicz wcielił się w Serja Tankiana z zespołu System Of A Down i zaśpiewał "Toxicity"– Rozmawiałem z nim przez telefon, kiedy zaczynał program i mówił mi, że nie wie, czy sobie z tym poradzi – zdradził Adam Zdrójkowski. – Każdy jego występ uważam był perełką głosową – powiedziała Anna Guzik. – Jesteś takim zjawiskiem, to jest samorodny talent. Techniki nie masz za grosz, tylko lecisz na naturze. W momencie kiedy jesteś w dobrej formie – „nie ma przebacz”. Jeśli tylko dołożysz technikę, a dołożysz, bo jesteś młody – będziesz nie do przebicia. Jesteś tak niesamowitym wielkim talentem, a oprócz tego dobrym człowiekiem. Uwielbiam cię – podsumowała finałowe wykonanie i udział wokalisty w programie Małgorzata Walewska.  

Marta Wiejak i Iga Krefft przeistoczyły się w Madonnę i Britney Spears w utworze "Me Against The Music". Za swoje dokonania Iga z rąk Kacpra odebrała zegar nawiązujący do utworu "Forever Young", którym Iga wygrała odcinek, czyli odmierzający czas wstecz. Marcie Wiejak (atrybuty Freda Astaire’a) nagrodę w imieniu Pawła Królikowskiego wręczyła Małgorzata Walewska. Z kolei Staszek Karpiel-Bułecka i Kamil Pawelski wybrali utwór "Sorry For Party Rocking" w wykonaniu LMFAO. Kamil Pawelski otrzymał od Małgorzaty Walewskiej koszulkę ze swoimi wcieleniami a Staszek wspólne zdjęcie Staszka w roli Stanisławy Celińskiej i prawdziwej Stanisławy Celińskiej, która również pojawiła się w programie.

Laureatem Żelaznej Twarzy i IV miejsca został Antek Smykiewicz, III – Ela Romanowska, a II – Katarzyna Dąbrowska. Program wygrał Kazik Mazur! – No to jest chyba jakiś żart! – mówił wzruszony aktor - Pamiętam jak oglądałem ze swoją żoną ten program, był wielkim moim marzeniem. I potem jak przychodziłem tutaj to moim celem było nie zajmować cały czas ostatniego miejsca. Dziękuję Państwu, bo to dla Was to robimy. Rzeczywiście marzenia się spełniają. I jeszcze marzenie takie, że możemy być wszyscy razem i się bardzo kochać, bo myślę, że to jest złoto dla wszystkich. Chciałbym podziękować Telewizji Polsat i firmie EndemolShine za to, że pozwolili mi spełnić moje marzenie - dodał. Nagrodę, czek na 100 tysięcy złotych przekazał Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola.