W tym tygodniu: Najlepsze KOMEDIE w TV (5-11.06)

Dobra komedia jest… dobra na wszystko. Te filmy zapewnią znakomitą rozrywkę. Będzie o ślubach, dla miłośników wyrafinowanego humoru jedna z najlepszych komedii Woody'ego Allena, a dla fanów serialu "Ranczo" film o mieszkańcach Wilkowyj. To będzie bardzo radosny tydzień w TV.

Moje wielkie greckie wesele

Rodzina Portokalosów, choć od wielu lat mieszka w Ameryce, nadal kultywuje greckie tradycje. Prowadzi małą restaurację, w której są serwowane narodowe potrawy. Pracuje w niej jedna z córek właścicieli, 30-letnia, niezbyt atrakcyjna Toula (Nia Vardalos).

Jej rodzice, Maria (Lainie Kazan) i Gus (Michael Constantine), martwią się, ponieważ kobieta wciąż nie ma męża. Tymczasem ona chce coś zmienić w swoim życiu. Marzy o innej pracy. Z pomocą matki udaje się jej przekonać ojca, że powinna pójść na kurs komputerowy. Po jego ukończeniu porzuca posadę kelnerki i zatrudnia się w biurze podróży swojej ciotki. Zmienia też fryzurę, rezygnuje z nietwarzowych okularów, zaczyna się malować i nosić modne ubrania. Niebawem spotyka przystojnego Iana Millera (John Corbett). Zakochują się w sobie. Niestety, wybranek Touli nie jest Grekiem. Rodzice dziewczyny nie chcą go zaakceptować. Zakochani muszą dołożyć wszelkich starań, aby przekonać najbliższych o swojej miłości.

Emisja w TV:
Moje wielkie greckie wesele
Środa 20.10 TVP 2
Czwartek 16.20 TVP 2

Śmietanka towarzyska

Lata 30. ubiegłego wieku. Wrażliwy romantyk z Bronxu, Bobby Dorfman (Jesse Eisenberg), marzy o sławie i karierze. Przyjeżdża więc do Hollywood, by podjąć pracę u swojego wujka Phila Sterna (Steve Carell), który jest sławnym agentem gwiazd.

 Bobby poznaje jego sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Atrakcyjna, ale też pragmatyczna dziewczyna na co dzień obraca się w w świecie luksusu i jest odporna na jego uroki. Na polecenie szefa oprowadza Bobby'ego po mieście. Nieśmiały chłopak szybko się w niej zakochuje. Niebawem odkrywa, że ma ona romans. Gdy odkrywa, kto jest jej kochankiem, załamany wraca do Nowego Jorku. Zaczyna prowadzić z bratem nocny klub. Tu poznaje zjawiskową Veronicę Hayes (Blake Lively). Kino Woody'ego Allena w stylu jego dawnych, inteligentnych i ironicznych komedii, których fabuła osnuta jest wokół zagmatwanych relacji uczuciowych.

Emisja w TV:
Śmietanka towarzyska
Wtorek 21.05 TVP Kultura
Środa 23.55 TVP Kultura

Ranczo Wilkowyje

Młoda Amerykanka polskiego pochodzenia, Lucy Wilska (Ilona Ostrowska), odziedziczyła stary dworek na Podlasiu. Gdy przyjechała na miejsce, musiała zmierzyć się z mentalnością mieszkańców wsi Wilkowyje, którzy nie przepadali za zmianami.

Poradziła sobie jednak ze wszystkimi problemami i znalazła miłość - malarza Kusego (Paweł Królikowski). Szczęście pary zostaje przerwane, gdy ze Stanów Zjednoczonych przyjeżdża mąż Lucy, Louis (Radosław Pazura). Informuje on kobietę, że ich rozwód nie został do końca przeprowadzony. Przybysz pragnie odzyskać jej uczucia i namówić ją do powrotu do Ameryki. Urażony Kusy, za radą proboszcza (Cezary Żak), postanawia usunąć się w cień. Z czasem jednak zaczyna podejrzewać Louisa o złe intencje. Tymczasem w Wilkowyjach zjawia się Czerepach (Artur Barciś). Okazuje się, że został on kontrolerem w Izbie Obrachunkowej. Wójt (Cezary Żak) razem z przedsiębiorcą Więcławskim (Grzegorz Wons), który od lat wygrywał wszelkie przetargi w gminie, knuje spisek przeciwko swojemu odwiecznemu wrogowi. Bywalcy ławeczki, którzy pokłócili się ze sklepową, postanawiają otworzyć własny ogródek piwny. Tymczasem Solejukowa (Katarzyna Żak) z pomocą Wezółowej (Beata Olga Kowalska) i Hadziukowej (Dorota Nowakowska) próbuje odmienić swój wygląd, by zwrócić uwagę męża.

Emisja w TV:
Ranczo Wilkowyje
Piątek 9.00 TVP Kultura

Randka w ciemno

Studentka psychologii, Majka Linde (Katarzyna Maciąg), wciąż bardzo przeżywa rozstanie z żonatym biznesmenem, Cezarym (Bogusław Linda), który porzucił ją dla innej. Przyjaciółki dziewczyny: Jola (Joanna Jakubas), Stasia (Dominika Kluźniak) i Anna (Karolina Nowakowska), robią wszystko, aby zapomniała wreszcie o burzliwym romansie ze starszym od siebie mężczyzną.

 Z okazji urodzin zgłaszają koleżankę do telewizyjnego programu "Randka w ciemno". Po przegranym zakładzie z kumplami, w show bierze udział także Karol (Borys Szyc). Okazuje się, że Majka - dorabiająca w pubie jako kelnerka - niedawno poznała go w dość niefortunnych okolicznościach. Los sprawia, że to właśnie ona i przekonany o swojej nieodpartym uroku Karol wygrywają tygodniowy rejs luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym. W romantycznej wyprawie parze towarzyszy przebojowa dziennikarka Kinga (Anna Dereszowska) oraz operator kamery (Zbigniew Zamachowski). Karol szybko ulega fascynacji urodą i osobowością Majki. Postanawia zdobyć serce dziewczyny.

Emisja w TV:
Randka w ciemno
Wtorek 20.10 TVP 2
Środa 23.50 TVP 2

Najnowsze