Minister Czarnek

i

Autor: Ministerstwo Edukacji i Nauki / Facebook

"Co za bzdury"

Czarnek reaguje na "Majteczki w kropeczki" w Operze Wrocławskiej

2023-02-28 7:49

W poniedziałek wybuchł skandal, jakoby minister Przemysław Czarnek goszcząc na 35. urodzinach Bartosza Rybaka, swojego bliskiego współpracownika, miał wysłuchać muzyki Bayer Full, zespołu disco polo. Sławomir Świerzyński na scenie Opery Wrocławskiej wykonywał m.in. "Majteczki w kropeczki" i to po chińsku - donosi "Fakt".

Minister Przemysław Czarnek do Opery Wrocławskiej miał przyjechać 24 lutego służbową limuzyną w obstawie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Na miejscu zasiadł w loży i obejrzał "Cyganerię" Giacoma Pucciniego. Towarzyszyć miała mu również żona,

Na imprezie urodzinowej Rybaka obecni mieli być także niemiecki kardynał Gerhard Muller z sekretarzem, zastępca Komendanta Głównego PSP, rektorzy uczelni wyższych (m.in. Politechniki Wrocławskiej, Akademii Muzycznej, Collegium Humanum), politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz szef agencji dla modelek i modeli Piotr Czaykowski, który znany jest z udziału w show TVN "Azja Express". - Było "Sto lat", kolejka z prezentami dla Bartosza, a pan Sławomir z Bayer Full zaśpiewał "Majteczki w kropeczki" na scenie opery. Ci z nas, którzy to słyszeli i widzieli, byli zdruzgotani  - mówił informator "Faktu".

Przypomnijmy, że Bartosz Rybak jest pełnomocnikiem ministra Ministerstwa Edukacji i Nauki ds. współpracy z organizacjami polonijnymi i organizacjami pozarządowymi.

Przemysław Czarnek reaguje: Co za bzdury 

Minister sprostował rewelacje gazety, które powielają posłowie opozycji, m.in. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy . - Co za bzdury. Sz. Państwo informuję:1. We Wrocławiu byłem 17 a nie 24.02, 2. Byłem w Politechnice Wrocławskiej i Dolnośląskim Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii, 3. Wieczorem m. in. wraz z rektorami byłem na operze Cyganeria, 4. Nie było żadnego występu Bayer Full i nie słyszałem tam ich piosenki, choć jak wielu lubię też taką muzykę - czytamy w komentarzu Przemysława Czarnka na Twitterze.

Minister Czarnek wprost skomentował doniesienia o "premii" dla piłkarzy: Zasłużyli na pochwałę, ale 30 mln to byłby jednak, przepraszam, ale skandal

"To końcówka rządów PiS, chcą wycisnąć państwo jak cytrynę" - mówi Krzysztof Śmiszek.

Posłuchaj rozmowy o aferze WILLA+ i działaniu Przemysława Czarnka.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają